سایت شیک : طراحی سایت

برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی

برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی

سایت شیک: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و بنیاد سعدی «رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی» را برگزار می نماید.


به گزارش سایت شیک به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، این رویداد که روز سه شنبه (دوازدهم اسفندماه) برگزار می گردد با سخنرانی غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی، علی وحدت، رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، امیر ناظمی، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همراه خواهد بود.
در این رویداد از تفاهم نامه های حاصل از مذاکرات B2B و انجام مذاکرات تجاری و نمایشگاه توانمندی شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها رونمایی می شود.
همین طور دو پنل تخصصی برگزار می گردد که موضوع پنل اول «نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان و ادب فارسی» و موضوع پنل دوم «چالش های شرکت های فناور فعال در حوزه زبان و ادب فارسی» است.
بر طبق این خبر، از آن جایی که بنیاد سعدی در سالهای اخیر در جهت ترویج و گسترش زبان فارسی در جهان کارهای عمده ای را برای همگام شدن با فناوری های روز و استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه، دسترسی و تسهیل آموزش زبان فارسی انجام داده، نحوه تعامل بنیاد سعدی، مؤسسه دهخدا و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با شرکت های دانش بنیان و فناور نیز در این رویداد بطور مشروح بیان می شود.
یکی از بهترین روش ها جهت افزایش بازده آموزشی، استفاده از محتوای چندرسانه ای (Multimedia) مانند فیلم، عکس، صوت و متن در ارتباط با موضوع آموزشی موردنظر است. در همین راستا، در این برنامه از نرم افزار چندرسانه ای و تعاملی «گام اول» که با حمایت بنیاد سعدی تولید شده است، رونمایی خواهد شد. تکنولوژی آموزشی، گرافیک محتوای چندرسانه ای و تعاملی کتاب «گام اول» را نخستین بار متخصصان آزفا (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان) برای آموزش زبان فارسی در سطح نوآموز طراحی نموده اند.
همین طور نحوه حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری بررسی خواهد شد و علاوه بر این نیز حمایت ها و تسهیلات سازمان فناوری اطلاعات ایران (خدمات نوآفرین) معرفی می شود.
سخنرانان پنل اول با موضوع «نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان و ادب فارسی» عبارتند از: مشکات اسدی (مدیر پنل)، مشاور زنان و توانمندسازی اجتماعی سازمان فناوری اطلاعات ایران، نسرین پرویزی، معاون گروه های واژه گزینی و فرهنگ نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، هادی ویسی، معاون علمی مؤسسه لغت نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران و احسان طوفانی نژاد، مدیر آموزش مجازی بنیاد سعدی.
همین طور سخنرانان پنل دوم با موضوع «چالش های شرکت های فناور فعال در حوزه زبان و ادب فارسی» عبارتند از: مصطفی بغدادی (مدیر پنل)، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، شهره ناصری، معاون سیاست گذاری سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهدی صالحی دره بیدی، بنیان گذار مؤسسه ویراستاران و مدیرعامل شتاب دهنده فرا؛ نخستین شتاب دهنده زبان و ادبیات فارسی و صنعت محتوا، و برزو نادرلویی، مدیر شرکت رسانه ساز دانش.
رویداد «تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی» دوازدهم اسفندماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت مستقیم و زنده از آپارات به آدرس های aparat.com/Sandoghnoavari/live و aparat.com/itoofiran/live پخش خواهد شد.
منبع:

1399/12/12
09:38:44
0.0 / 5
1216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک