سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات:

اینترنت درصورت رشد ترافیك ارزان تر می شود

اینترنت درصورت رشد ترافیك ارزان تر می شود

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره قیمت اینترنت اظهار داشت: اینترنت نه تنها گران نشده و نخواهد شد، بلکه درصورت رشد ترافیک، در سال آینده هم ارزان تر خواهد شد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود، از کاربران خود خواست سولاتی را مطرح کرده تا به آنها پاسخ دهد. وی در پاسخ به این سؤال که چرا اینترنت گران شده، اظهار داشت: نه تنها گران نشده و نخواهد شد، بلکه درصورت رشد ترافیک، در سال آینده هم ارزان تر خواهد شد.
وی درباره اینترنت دانش آموزان و همینطور مشکلات این سامانه توضیح داد: شاد مجانی است و ماهانه هزینه گزافی از جانب دولت بابت یارانه ترافیک شاد به حساب شرکتهای اینترنتی منظور می شود. سرورهای شاد در بعضی ساعات کم می آورد. پیگیری مشترکی با وزیر آموزش و پرورش از همراه اول که نرم افزار شاد را توسعه داده کرده ایم که در حال رفع مشکل هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مشکلات افزایش قیمت گوشی و لپ تاپ و راهکار کاهش قیمت این کالاهای الکترونیکی بیان نمود: راهکار اصلی بی گمان بالا رفتن ارزش پول ملی است که تحریم های ظالمانه کاهش جدی یافته است. در این شرایط، ما تولید گوشی ارزانقیمت و متناسب داخلی را پیگیری کردیم. البته تمام توان ظرفیت کارخانه های داخلی به تولید تبلت اختصاص پیدا کرده تا نیاز دانش آموزان را برطرف نماییم.
حجم مطالب آموزنده یوتیوب از محتوای نامناسبش بیشتر است
آذری جهرمی به انتقاد یکی از کاربران درباره فیلترینگ یوتیوب پاسخ داد: یوتیوب یک آموزشگاه بزرگ است و حجم مطالب آموزنده اش از محتوای نامناسب به صورت قابل توجهی بیشتر است. البته تصمیم گیری در مورد فیلتر یا عدم فیلتر بر عهده کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مستقر در دادستانی است.
وی ضمن اشاره به پینگ بالای بازی های کامپیوتری و انتقاد گیمرها از محدودیت های سرعت اینترنت بیان نمود: رقابت بین اپراتورها برای همین است که در عرضه خدمت بهتر و کسب رضایت شما تلاش می کنند. پینگ در این سه سال خیلی بهتر شده و هم اکنون مشکل اصلی، تحریم آی پی های ایران است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به یکی از کاربران درباره تبلیغ گوشی ایرانی اظهار نمود: از گوشی ایرانی استفاده کردم که به نسبت قیمت، کیفیت خوبی دارد و ازاین رو تبلیغش می کنم.
کاربران اینستاگرام همینطور در مواردی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهان رسیدگی به وضعیت اینترنت در شهرستان های مختلف شدند که آذری جهرمی در پاسخ به این کاربران عنوان نمود تا آخر سال، همه روستاها در دسترس خواهد بود.
منبع:

1399/09/15
13:52:08
5.0 / 5
1094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک