سایت شیک : طراحی سایت
لاجوردی خبر داد؛

اصلاح تعرفه های اینترنت در دستور کار قرار دارد

اصلاح تعرفه های اینترنت در دستور کار قرار دارد

به گزارش سایت شیک، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: اصلاح مدل تعرفه ای که اختلاف تعرفه های اینترنت سیار و ثابت است، هدف ماست تا این فاصله سبب افزایش اتصال کاربران در شبکه ثابت شود.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، امیر محمد زاده لاجوردی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در چهارمین رویداد هفته ایران دیجیتال اظهار داشت: در لایه دسترسی اصلاح الگوی مصرف در دستور کار وزارت ارتباطات است. ۸۰ درصد ترافیک ما روی شبکه سیار است که برای ما چالش هایی را به وجود آورده است. بار ترافیکی کاربران ما بطورکامل بر شبکه سیار است. بدین سبب توسعه شبکه ثابت یکی از کارهایی است که ما در لایه دسترسی درحال انجام آن هستیم.
وی اضافه کرد: اصلاح مدل تعرفه ای که اختلاف تعرفه های اینترنت سیار و ثابت است، هدف ماست تا این فاصله موجب افزایش اتصال کاربران در شبکه ثابت شود.
لاجوردی با اعلان اینکه توسعه شبکه ملی اطلاعات اولویت اصلی وزارت ارتباطات است اشاره کرد: اولویت ما در وزارتخانه توسعه شبکه ملی اطلاعات است. بهمن ماه سال قبل مرکز ملی فضای مجازی توسعه را از ۲۳ درصد به ۵۷ درصد اعلام نمود.
وی با اشاره به محتوا به عنوان قسمتی از شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: درحال حاضر در معماری سند کلان این شبکه فقط زیرساخت ارائه خدمات و سرویس ها مطرح است.
لاجوردی درباب ظرفیت شبکه انتقال در کشور اضافه کرد: ظرفیت شبکه انتقال ما تا انتهای امسال دو برابر می شود و به ۷۲ ترابیت بر ثانیه می رسد و همین طور در شبکه IP هم تا انتهای سال شاهد افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت شبکه خواهیم بود.
وی با اعلان اینکه بدنبال توسعه نسل پنجم تلفن همراه هستیم، اظهار داشت: هم اکنون، متوسط تأخیر در تهران ۱۰ میلی ثانیه است و در نسل سوم یا 3G تأخیر ۴۰ مینی ثانیه است و در نسل چهارم 4G حدود ۳۰ ثانیه است.


منبع:

1402/08/11
13:11:46
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک