سایت شیک : طراحی سایت

پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات

پیام وزیر ارتباطات به مناسبت روز فناوری اطلاعات

سایت شیک: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز فناوری اطلاعات پیامی صادر کرد.به گزارش سایت شیک به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اِطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت ۲۲ تیرماه روز فناوری اطلاعات پیامی به شرح زیر صادر کرد:
بیست و دوم تیرماه همزمان با زادروز دانشمند و ریاضیدان بزرگ ایرانی، "محمد بن موسی خوارزمی" که مایه افتخار جهان اسلام است، به عنوان "روز فناوری اطلاعات" نام گذاری شده که می تواند فرصتی برای یادآوری زحمات و خدمات متخصصان و فعالان این بخش باشد.
امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نقش غیر قابل انکاری در بهبود کیفیت زندگی داشته و همه ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زندگی بشر را تحت تأثیر خود قرار داده است. فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از پیشران های اصلی توسعه اقتصادی در کشور بوده و علاوه بر ارزش آفرینی در این زمینه می تواند سایر صنایع را بهره ور سازد.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راه تحقق اهداف و وعده های دولت سیزدهم، سیاست ها و اولویت اصلی خودرا در امتداد تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری، توسعه اقتصاد دیجیتال و پشتیبانی از کسب و کارهای این حوزه و رفع موانع پیش روی فعالان این عرصه را قرار داده و با هدفگذاری دستیابی به سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی در برنامه هفتم توسعه چشم انداز و مسیر حرکت خودرا تعیین کرده است. همین طور با پیگیری های این وزارتخانه یکی از سرفصل های اصلی برنامه هفتم توسعه نیز به موضوع توسعه اقتصاد دیجیتال اختصاص یافت. اهداف و احکام پیش بینی شده در لایحه که ان شاءالله با همراهی مجلس محترم به قانون برنامه هفتم تبدیل خواهد شد، نوید بخش آینده ای روشن برای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در سالهای آتی است. البته دستیابی به این هدف نیازمند همراهی و همدلی فعالان بخش خصوصی، بخش دولتی و تشکل های صنفی نیز است.
این فرصت را مغتنم شمرده، ضمن ارج نهادن به تلاش ها و زحمات صادقانه و متعهدانه تمامی متخصصان و فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش خصوصی و دولتی، خصوصاً همکارانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمانها و شرکتهای تابعه در جای جای ایران اسلامی، این روز فرخنده را به همه آنان تبریک عرض می کنم. امیدوار هستم با همدلی، همراهی، هم افزایی و تلاش مضاعف همه فعالان این زیست بوم، زمینه اعتلا و پیشرفت در خور شأن کشور عزیزمان را بیش از پیش فراهم نموده و ضمن کسب رضایت مردم، قدمهای موثرتری در این راه برداریم.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مفتخر است در این ایام فرخنده، میزبان سومین اجلاس وزرای فناوری اطلاعات و ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) باشد و بتواند با بهره مندی از امکانات و توانمندی های اقتصادی، فنی و فرهنگی کشورهای عضو، ضمن فراهم آوردن زمینه ارتقا همکاری مشترک در این عرصه، با شناسایی فرصت های کلیدی در حوزه تکنولوژی های جدید ارتباطی، موجبات تقویت و تبدیل سازمان اکو به یک بلوک قدرتمند در مجامع بین المللی را فراهم آورد.
از خداوند رحمان برای همه متخصصان، فعالان و خانواده بزرگ ارتباطات کشور، سلامتی، بهروزی و موفقیت درتمام ابعاد زندگی آرزو می کنم.


منبع:

1402/04/23
17:03:24
5.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک