سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات:

تا سال آینده نباید کسی برای گرفتن خدمات دولتی نیاز به مراجعه حضوری داشته باشد

تا سال آینده نباید کسی برای گرفتن خدمات دولتی نیاز به مراجعه حضوری داشته باشد

به گزارش سایت شیک، کرمانشاه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا آخر سال آینده باید 100 درصد خدمات دولت بوسیله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به مردم ارائه شود.


دکتر عیسی زارع پور، عصر امروز(چهارم اسفند) در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه به آخرین وضعیت پروژه شبکه ملی اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم پیشرفت این پروژه ۲۳ درصد بود که حالا به ۵۷ درصد رسیده و تلاش می نماییم تا آخر عمر دولت این پروژه را به حداکثر پیشرفت برسانیم.
وی پروژه توسعه فیبر نوری مربوط به کسب وکارها را از با اهمیت ترین پروژه های زیرمجموعه شبکه ملی اطلاعات برشمرد و اظهار داشت: در این عرصه می خواهیم ظرف دو سال و نیم آینده ۲۰ میلیون پوشش در کشور ایجاد نماییم.
وی ادامه داد: در زمینه خدمات شبکه ملی اطلاعات هم بحث دولت هوشمند را دنبال می نماییم که در قالب این پروژه ظرف یازده ماه گذشته ۹۳ درصد دستگاه های اجرائی کشور به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده و حداقل ۳۰ درصد خدماتشان را از این طریق ارائه می دهند.
زارع پور اظهار داشت: تا آخر سال آینده باید ۱۰۰ درصد خدمات دولتی از این طریق به مردم اراده شود و مردم برای گرفتن خدمات دولتی نیازی به مراجعه حضوری نداشته باشند.
وزیر ارتباطات به توفیقات حاصل شده در حوزه پلت فرم های ایرانی هم اشاره نمود و اظهار داشت: طی چند ماه اخیر که بنا به شرایط کشور و با تصمیم نهادهای امنیتی محدودیتی روی پلت فرم های واتس آپ و اینستاگرام اعمال شد، تمام تلاشمان را کردیم که تجربه تلخ سال ۱۳۹۷ تکرار نشود و با همت جوانان ایرانی و شرکت های دانش بنیان حالا ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم فعالیتشان را روی پلت فرم های داخلی آورده اند و ۳۵ میلیون نفر در کشور از این پلت فرم ها استفاده می نمایند.
وزیر ارتباطات عنوان کرد: تلاشمان این است که روز به روز کیفیت این پلت فرم های داخلی بالا رفته و قابلیت های جدیدی به آنها اضافه شود تا حتی اگر پلت فرم های خارجی برگشتند، اقبال مردم به سمت پلت فرم های داخلی باشد که این شدنی است.
وی به موفقیت های حوزه فضایی هم اشاره نمود و اظهار داشت: در این عرصه اتفاقات خوبی در کشور رخ داده و سال قبل شش پرتاب فضایی داشتیم که بی سابقه است.
زارع پور با اعلان اینکه صنعت فضایی کشور به ریل پرشتاب توسعه برگشته، اظهار داشت: با این روند در آینده می توانیم به صادرکننده خدمات فضایی تبدیل شویم.
وی در بخش دیگر سخنانش با اعلان اینکه باوجود همه ناملایمات در ۴۴ سال قبل مسیر رشد و پیشرفت را طی کرده ایم، اظهار داشت: منکر وجود برخی مشکلات در کشور نیستیم، اما مهم این است که کشور در راه پیشرفت قرار دارد.
وی به توطئه های دشمنان در مقاطع مختلف مقابل کشورمان اشاره نمود و اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر هم با همه توان برای ضربه به نظام ورود کردند، اما چیزی نصیبشان نشد و الان هجمه سنگین اقتصادی به راه اندخته اند که با پشتوانه مردم از این مشکلات هم عبور خواهیم کرد.
وی با اعلان اینکه در مقطع فعلی بیش از همه چیز به کار مجاهدانه و عالمانه نیاز داریم، اظهار داشت: دشمن تمام توان خودرا گذاشته که اینطور القا کند که نظام ما ناکارآمد است که باید با کار مجاهدانه و عالمانه در مردم ایجاد امید نماییم.
ایشان سپس به مشکل بیکاری استان کرمانشاه هم اشاره نمود و اظهار داشت: همه باید دست به دست هم بدهیم تا با بهره گیری از ظرفیت های بسیار این استان، مشکل بیکاری را رفع نماییم.
وی با اشاره به اجرای پروژه فیبر نوری در استان کرمانشاه، اظهار داشت: تا هفته دولت سال آینده تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه اینترنت متصل خواهند شد.
زارع پور همین طور از پشتیبانی از راه اندازی پارک فناوری اطلاعات در کرمانشاه آگاهی داد.1401/12/05
10:48:59
5.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک