سایت شیک : طراحی سایت

اطلاعات ۳۷ میلیون مشترک اپراتور آمریکایی به سرقت رفت

اطلاعات ۳۷ میلیون مشترک اپراتور آمریکایی به سرقت رفت

سایت شیک: شرکت تی موبایل آمریکا اعلام نمود یک هکر، اطلاعات 37 میلیون مشتری این شرکت را به سرقت برده است اما این اطلاعات حاوی اطلاعات پرداخت، کلمات عبور یا سایر اطلاعات شخصی مهم نبوده اند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این اپراتور تلفن همراه آمریکایی در یک اظهارنامه فدرال، اعلام نمود این هک را در پنجم ژانویه شناسایی کرده و موفق شده است منبع هک را ردیابی کرده و در عرض یک روز، متوقف نماید.

تی موبایل اعلام نمود تحقیقات ادامه دارد اما گویا این هکر، اطلاعات را از یک نقطه ورودی ارائه دهنده اطلاعات مشتری، به دست آورده است و به نظر نمی رسد سیستم ها یا شبکه این شرکت را هک کرده باشد.

اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، نشانی، ایمیل و شماره تلفن مشتریان به همراه شماره حساب و جزییات اشتراک آنهاست. این هکر به اطلاعات کارت اعتباری، کلمات عبور و شماره تامین اجتماعی مشتریان تی موبایل دسترسی پیدا نکرده است. حتی بدون این اطلاعات حساس، هکرها ممکنست قادر باشند مشتریان این شرکت را برای دزدی یا رخنه به حسابهای دیگر، هدف بگیرند.

تی موبایل در اطلاعیه ای به مشتریانش اعلام نمود همه این اطلاعات به سرقت رفته، اطلاعاتی هستند که در پایگاه داده بازاریابی یا دایرکتوری ها موجود هستند. برمبنای تحقیقات این شرکت تا به این تاریخ، حساب ها و فاینانس مشتریان بر اثر این واقعه، به خطر نیفتاده اند.

این شرکت به مقامات اجرائی قانون اطلاع داده و مشتریانی که اطلاعات آنها ممکنست مورد دسترسی هکر قرار گرفته باشد را باخبر کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تی موبایل در چند سال قبل با موارد گوناگون رخنه اطلاعاتی روبرو شده است. یک هکر در سال ۲۰۲۱، اطلاعات شخصی شامل شماره تامین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه بیش از ۱۳ میلیون مشترک فعال و ۴۰ میلیون مشترک آتی این شرکت را به سرقت برد. تی موبایل شکایت گروهی مربوط به این رخنه اطلاعاتی را سال قبل با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار، حل و فصل کرد.

منبع:

1401/11/01
11:51:23
5.0 / 5
534
تگهای خبر: اپراتور , سیستم , شركت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک