سایت شیک : طراحی سایت

پیامک هایی که حسابتان را خالی می کند

پیامک هایی که حسابتان را خالی می کند

سایت شیک: مواجهه با پیامک های جعلی که عموما از شماره های شخصی ارسال می شود و با یک لینک فیشینگ در متن پیامک، از شما اطلاعات شخصی درخواست می کند،  در بدترین حالت، می تواند اطلاعات بانکی شما را لو داده و حسابتان را خالی کند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، یکی از راه های کلاهبرداری که این روزها کسانی که با روش های فناوری اطلاعات آشنایی دارند، اقدام می کنند، فیشینگ است؛ بدین ترتیب که با راه اندازی سایت های جعلی مشابه سایت اصلی، اطلاعات افراد را عموما برای سوءاستفاده های مالی سرقت می کنند. این روش بااینکه با راه اندازی رمز دوم پویا تا حد زیادی کاهش یافته، اما همچنان قربانیانی دارد. ثبت نام سهام عدالت، ابلاغیه قضایی، ثبت نام دریافت کامپیوتر، از روش های جدیدی است که توسط کلاهبرداران مورد استفاده قرار می گیرد.
هرچند بارها از طرف مسئولان هشدار داده شده که به آدرس سایت هایی که برایشان ارسال می شود، توجه داشته باشند و همین طور پیامک های قضایی یا دیگر سازمان های دولتی و حاکمیتی، با شماره های شخصی ارسال نمی گردد، با توجه به این همچنان احتمال فریب خوردن کاربران وجود دارد و با پیام های فریبنده، کاربر را با هدف خالی کردن حساب بانکی و نصب بدافزار روی گوشی که می تواند منجر به ارسال ناخواسته همین پیامک های فریبنده شود، به سایت های جعلی می کشانند.
نمونه هایی از این پیامک ها در زیر آمده است:
صرف نظر از این که لینک های مخربی که در پیام های جعلی وجود دارد می تواند منجر به دانلود نرم افزارهای مخرب و بدافزار روی سیستم و گوشی شما شود، کلاهبرداران ممکنست اطلاعات شخصی شما از نام، کد ملی و دیگر اطلاعاتی که در مهندسی اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد را از شما دریافت نمایند و در حالت خطرناک تری، از شما می خواهند مبلغی را به سایت دولتی که وارد شده اید (در حالی که سایت فیشینگ است) واریز کنید، این مبلغ ممکنست ناچیز باشد، اما با وارد کردن اطلاعات بانکی، تمام حساب شما در معرض خطر قرار می گیرد.
بدین سبب همانطور که بارها هشدار داده شده، هنگام دریافت پیامک هایی که دارای لینک است، حتما دقت کنید و تا جایی که امکان دارد روی لینکی که در پیامک آمده کلیک نکنید و خودتان آدرس سایت مورد نظر را جست وجو کرده و وارد شوید، تا گرفتار کلاهبرداری های فیشینگ نشوید. همین طور باید توجه داشته باشید که پیامک های دولتی از شماره های شخصی ارسال نمی شوند، درصورت مواجهه با پیام هایی که شما را به باز کردن لینک دعوت می کنند، احتمال فیشینگ وجود دارد.
منبع:

1401/03/24
21:10:32
5.0 / 5
812
تگهای خبر: دانلود , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک