سایت شیک : طراحی سایت

توضیحات رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس درباره میزان آرای طرح صیانت در جلسه امروز

توضیحات رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس درباره میزان آرای طرح صیانت در جلسه امروز

سایت شیک: رییس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز درباره طرح صیانت، جزییاتی از این جلسه و نتیجه آنرا تشریح نمود.


مجتبی توانگر در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه غیرعلنی امروز مجلس درباره طرح صیانت و حواشی پیرامون آن درباره میزان رای استمزاجی برای بازگشت این طرح از کمیسیون مشترک به صحن علنی اظهار داشت: آنچه در جلسه غیرعلنی به رای استمزاجی نمایندگان گذاشته شد، گزارش کمیسیون مشترک بود. باید این گزارش برای ادامه بررسی در کمیسیون مشترک رای اکثریت را کسب می کرد اما فقط ۱۰۹ رای آورد و پس نتوانست نمایندگان را برای ادامه کار قانع کند.
وی افزود: نکته مهم این که این رای گیری استمزاجی بود و در رای گیری استمزاجی ملاک رای بیشتر است و درحالی که موافقان ۱۲۰ رای و مخالفان ۱۰۹ رای داشتند پس تکلیف مشخص شده و کار کمسیون ویژه اختتام یافته است.
توانگر در آخر اشاره کرد: همانطور که از اظهارات آقای سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس مشخص است، باتوجه به ماده ۱۶۵ بخشنامه داخلی مجلس، هیئت رییسه مجلس موضوع ادامه فعالیت کمیسیون مشترک را به موافقت اکثریت نمایندگان با رای استمزاجی مجلس منوط کرد و با توجه به این که گزارش کمیسیون رای نیاورد، بررسی طرح بصورت اصل ۸۵ منتفی شد.
به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، امروز جلسه غیرعلنی در مجلس برای تعیین تکلیف طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی موسوم به طرح صیانت تشکیل شد. طبق توضیحات سلیمی عضو هیات رییسه مجلس در گفت و گو با ایسنا، بررسی این طرح بصورت اصل ۸۵ در کمیسیون مشترک منتفی شده و طرح صیانت دیگر در کمیسیون مشترک بررسی نمی گردد.
سلیمی همین طور اظهار داشت که احیانا کمیسیون مشترک جدیدی جهت بررسی طرح صیانت تشکیل شده تا همچون سایر طرح ها و لوایح مصوبات آن در صحن علنی بررسی شود و حتما هم محتوای این طرح تغییر می کند.
تعدادی از نمایندگان، موضوع تعداد آرای بدست آمده در رای گیری استمزاجی را زیر سوال می برند و معتقدند که در رای گیری استمزاجی آرای اکثریت بدست نیامده است.
منبع:

1401/01/23
10:30:45
5.0 / 5
797
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک