سایت شیک : طراحی سایت
مدیرعامل شركت مخابرات ایران خبر داد

زیرساخت لازم جهت راه اندازی 20 میلیون پورت فیبر نوری انجام شد

زیرساخت لازم جهت راه اندازی 20 میلیون پورت فیبر نوری انجام شد

سایت شیک: مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت که معماری و توسعه لازم برای نیل به هدف 20 میلیون پورت فیبر نوری، در شرکت مخابرات انجام شده است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، آیین بهره برداری از پروژه های شرکت مخابرات ایران، امروز در مرکز مخابرات نهری این شرکت اجرا شد. مجید سلطانی -مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- در این مراسم اظهار نمود: معماری و توسعه لازم برای نیل به هدف ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری، قبل از این در مخابرات انجام شده، قسمتی از این معماری پیاده سازی شده و بخشی هم با توجه وزارت ارتباطات انجام می شود.
وی با اشاره به ایجاد شبکه یکپارچه IP و تهیه طرح توسعه آن برای پوشش برای پوشش ۲۰ میلیون پورت FTTx هسته شبکه اظهار نمود: افزایش پهنای باند و یکپارچه سازی معماری شبکه، آماده سازی جهت راه اندازی SDN، دسترسی بالا انعطاف پذیری بیشتر و مقیاس پذیری بالا، قابلیت واگذاری خدمات به روز، همچون اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر گسترش زیرساخت دسترسی شبکه ملی اطلاعات با رویکرد افزایش ظرفیت و تعداد خانوارهای متصل به شبکه ثابت و همین طور تبدیل تدریجی پورت های ADSL موجود به VDSL و FTTH بیان کرد: در این راستا در سال ۱۴۰۰، ۱۹۵ هزار تلفن ثابت، ۱۸۷ هزار ADSL و ۴۷ هزار FTTC و همین طور ۲۴۲ هزار خط FTTH به راه افتاده است.
سلطانی همین طور با اعلان اینکه مخابرات مجموعه ای ۵۰ ساله است و مردم حالا از تلاش مهندسان در شبکه ارتباطی کشور از آن استفاده می نمایند، اظهار داشت: رشد درآمد و سودآوری، ارتقای راندمان منابع و مدیریت هزینه ها، هم افزایی شبکه ثابت و همراه، تخصیص هوشمند منابع، توسعه و یکپارچه سازی سامانه های دیجیتال، ارتقای فرهنگ و شایستگی های سازمانی از اهداف راهبری شرکت مخابرات است.
وی افزود: بهبود کیفیت شبکه ارتباطی، محوریت توسعه شبکه و موارد دیگر از مهم ترین برنامه های شرکت مخابرات در سال ۱۴۰۰ است. این شرکت در همه فاکتورهای توسعه رشد داشته است. درآمد این شرکت نسبت به نسبت ۹۹ در زمینه شبکه پهن باند ثابت، ۴۹ درصد رشد کرده است. شرکت مخابرات اهمیت بالایی برای رضایت مشترکان قائل است، در همین راستا خدمات جدیدی را در شبکه مخابراتی تعریف و بیش از ۵۰ هزار مدرسه به شبکه اینترنت متصل کرده است. همین طور توسعه خدمات اینترنتی در روستاها از دیگر اقدامات شرکت مخابرات است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: همین طور در سال ۱۴۰۰ زمان انتظار سامانه ۲۰۲۰ به ۳۰ ثانیه کاهش پیدا کرده و می کوشیم شاخص هایی که مشکل دارند را شناسایی و نقصها را برطرف نماییم. علی رغم مشکلات مالی گسترده در تامین منابع مالی شرکت مخابرات ایران روند توسعه شبکه های ارتباطی را متوقف نکرد. در لایه دسترسی و فیبر انتقال اقدامات ارزشمندی در استانهای مختلف کشور انجام شده و کلیدواژه رشد مخابرات ایران، توسعه متوازن است.
سلطانی اشاره کرد: بهسازی شبکه فیبر نوری کشور، توسعه تجهیزات انتقال و دیتا، و اتصال سایت های روستایی به شبکه ملی اطلاعات از موارد مهم افتتاح شده امروز هستند. افتتاح طرح های USO (خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات) در مناطق روستایی کشور و افزایش ظرفیت تغذیه نیرو در مراکز ارتباطی روستایی و توسعه ساختمان و تاسیسات مخابراتی، همین طور توسعه پورت تلفن ثابت در روستاهای مربوط به باند پهن و توسعه شبکه های ارتباطی و فیبر نوری شهری بین شهری و روستایی و نوسازی شبکه کابل و بازسازی شبکه کابل مسی، توسعه تجهیزات انتقال، افزایش ظرفیت انتقال شبکه های مخابراتی و توسعه و اتصال سایت های روستایی به شبکه فیبر نوری از دیگر طرح های مهم افتتاح شده است.
منبع:

1400/11/18
23:06:48
5.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک