سایت شیک : طراحی سایت

اعتراض کارمندان گوگل ضد واکسن الزامی

اعتراض کارمندان گوگل ضد واکسن الزامی

به گزارش سایت شیک چند صد نفر از کارمندان گوگل اطلاعیه ای را در مخالفت با الزامی شدن واکسن کرونا از جانب این شرکت امضا و منتشر نمودند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، دولت بایدن به شرکتهای آمریکایی که ۱۰۰ کارمند یا بیشتر دارند، دستور داده است تا چهارم ژانویه اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان به صورت کامل واکسینه شده یا به صورت مرتب تست کووید ۱۹ می دهند. گوگل در واکنش به دستور دولت، از بیشتر از ۱۵۰ هزار کارمند خود خواست چه بخواهند در محل کارشان حاضر شوند یا نه، اطلاعات تزریق واکسن را تا سوم دسامبر در سیستم های داخلی این شرکت بارگزاری کنند.

این شرکت همینطور اعلام نمود همه کارمندانی که مستقیم یا غیرمستقیم با قراردادهای دولتی کار می کنند باید واکسینه شوند حتی اگر بخواهند به دورکاری از خانه ادامه دهند.

کریس راکو، نایب رئیس امنیت گوگل در ایمیلی که اواخر اکتبر ارسال کرد، نوشت: واکسن ها برای توانایی ما برای امکان پذیر کردن بازگشت ایمن همه به محل کار و حداقل کردن شیوع کووید ۱۹ در محیط این شرکت کلیدی هستند. این شرکت پیش از این الزاماتی را به کار بسته بود ازاین رو تغییرات در ارتباط با فرمان اجرایی دولت ترامپ جزئی بودند.

وی در این ایمیل تا ۱۲ نوامبر به کارمندان مهلت داده بود به دلایلی مانند باورهای مذهبی یا شرایط پزشکی درخواست معافیت خویش را مطرح کنند و اعلام نموده بود معافیت ها به صورت موردی داده خواهد شد.

در اطلاعیه ای که توسط دست کم ۶۰۰ نفر از کارمندان گوگل به امضا رسید، از مدیران این شرکت خواسته است در الزامی کردن واکسن تجدیدنظر کرده و دستور جدیدی صادر کنند که شامل همه گوگلی ها باشد. این کارمندان به این مورد اشاره کردند که تصمیم مدیران گوگل تأثیر بیش از حد در بین شرکتهای آمریکا خواهد داشت. همینطور از کارمندان دیگر خواستند اگر قصد تزریق واکسن را ندارند، اجازه ندهند این سیاست گوگل تصمیم آنها را تغییر دهد.

اگرچه شمار اندکی از کارمندان گوکل این بیانیه را امضا کرده اند اما با نزدیک شدن به زمان بازگشت به محل کار، شمار آنها امکان دارد افزایش پیدا کند. مقرر است اغلب کارمندان گوگل از ۱۰ ژانویه، سه روز در هفته در محل کار حاضر شوند.

این بیانیه نمونه جدیدی از روحیه معترض کارمندان گوگل است. آنها پیش از این درباره همه مسائل از قراردادهای دولتی گرفته تا تغییرات غذای کافه تریا بحث کرده بودند و گاهی حرف خویش را پیش برده و گوگل را مجبور کردند دست به تغییر بزند. بعنوان مثال گوگل در سال ۲۰۱۸ قرارداد پنتاگون برای کار روی هوش مصنوعی را بعد از اعتراض برخی از کارمندانش به احتمال استفاده از هوش مصنوعی برای اهداف مرگبار، تمدید نکرد.

سخنگوی گوگل اعلام نمود این شرکت موضع خود درباره این سیاست را حفظ می نماید و همان گونه که به همه کارمندان تاکید کرده است، اجبار به واکسیناسیون یکی از مهم ترین راه ها برای ایمن نگه داشتن کارمندان و ادامه فعالیتش است.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، واکسیناسیون تنها مساله گوگل نیست بلکه همه شرکتهای آمریکایی را گرفتار چالش کرده است. طبق آمار جان هاپکینز، کووید ۱۹ در آمریکا ۷۷۲ هزار و ۵۷۰ قربانی گرفته است. با وجود اثبات اثربخشی واکسن و پیشگیری از نرخ بالای بستری شدن در بیمارستان و مرگ، هنوز بیشتر از ۶۰ میلیون آمریکایی حاضر به تزریق واکسن نشده اند.

منبع:

1400/09/03
14:08:19
5.0 / 5
1264
تگهای خبر: سیستم , شركت , گوگل , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک