سایت شیک : طراحی سایت

مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبكه كیونپ

مهاجمان سایبری در پی نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبكه كیونپ

سایت شیک: وجود سه لطمه پذیری امنیتی در محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ (QNAP)، باعث شده است تا مهاجمان بتوانند این محصولات را در اختیار گرفته و کنترل کنند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، مهاجمان سایبری بعد از دسترسی کامل به اطلاعات ذخیره شده در ذخیره سازهای کیونپ (NAS)، داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS را با شیوه خاصی رمزگذاری می کنند.
کارشناسان شرکت کیونپ تصریح کرده اند: مهاجمان سایبری از باج افزاری با نام Qlocker بهره برده و با به کارگیری یکی از لطمه پذیری ها، در حال رمز کردن داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS ساخت این شرکت هستند.
مهاجمان Qlocker بعد از اتصال به سیستم ذخیره از تحت شبکه کیونپ (NAS)، اطلاعات را در قالب فایل های 7zip بصورت فشرده رمز می کنند. شرکت کیونپ (QNAP Systems، Inc) با انتشار به روزرسانی، سه لطمه پذیری امنیتی "حیاتی" (Critical) را در محصولات(NAS) ساخت خود ترمیم کرده است.
با انجام به روزرسانی سفارش شده، در چهار نسخه از تولیدات کیونپ، لطمه پذیری ها برطرف شده است. اطلاعات فنی، سفارش نامه های مقابله با باج افزار Qlocker، فهرست لطمه پذیری های محصولات NAS و روش مقاوم سازی محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ، در پایگاه الکترونیکی مرکز مدیریت راهبردی افتا دراختیار متخصصان، کارشناسان و مدیران IT سازمان ها و دستگاه های زیرساخت حیاتی کشور قرار گرفته است.
منبع:

1400/02/04
20:35:34
5.0 / 5
1242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک