سایت شیک : طراحی سایت
برای دریافت دستمزد بهتر؛

كارگران آمازون در آلمان اعتصاب می كنند

كارگران آمازون در آلمان اعتصاب می كنند

یک اتحادیه کارگری در آلمان از کارگران انبارهای آمازون خواسته، اعتصابی چند روزه را آغاز کنند. اتحادیه کارگری مذکور ادعا می کند آمازون به سودآوری دست یافته و باید دستمزد کارگران را افزایش دهد.


به گزارش سایت شیک به نقل از رویترز، اتحادیه کارگری «وردی» از کارگران در ۶ انبار آمازون واقع در آلمان خواسته به مدت ۴ روز اعتصاب کنند. این اقدام، جدید ترین تلاش اتحادیه کارگری مذکور برای وادار کردن آمازون برای به رسمیت شناختن قراردادهای دسته جمعی است.
«وردی» اعلام نمود اعتصابات در انبارهای آمازون واقع در راینبرگ، ورن، کوبلنز، لیپ زیگ و دو انبار دیگر در بدهرسفلد نشان دهنده آغاز غیر رسمی مذاکرات برای دستمزد در صنعت خرده فروشی و ارسال سفارش است. مقرر است مذاکرات مذکور در هفته های آینده شروع شود.
نماینده این اتحادیه کارگری اظهار داشت: آمازون در بحران ویروس کرونا به سودآوری دست یافته است. بنابراین تنها باید اجتناب از پرداخت دستمزد در اینجا متوقف شود.
وردی خواستار افزایش ۴.۵ درصدی کارگران در بخش خرده فروشی و ارسال سفارش است.
این درحالی است که کارزار آمازون و اتحادیه های کارگری در آلمان سابقه ای طولانی دارد. اتحادیه های کارگری خواستار دستمزد بهتر و بهبود شرایط برای کارگران هستند. اتحادیه های کارگری از سال ۲۰۱۳ تابحال بارها اعتصاب کرده اند.
آلمان بعد از آمریکا دومین بازار بزرگ آمازون بشمار می رود.
این خرده فروشی آنلاین ادعا می کند دستمزد و مزایای ایده آلی به کارگرانش پرداخت می کند.


منبع:

1400/01/11
10:37:48
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: آنلاین , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک