سایت شیک : طراحی سایت
سازمان فناوری اطلاعات اعلام كرد

اعطای جایزه به سه تیم برتر دانش آموزی در الكام استارز

اعطای جایزه به سه تیم برتر دانش آموزی در الكام استارز

سازمان فناوری اطلاعات ایران به سه ایده برتر دانش آموزی در تینواستارز که بخش دانش آموزی الکام استارز است، جوایز 200 میلیون تومانی اعطا می کند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی الکامپ به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور منتفی شد، اما الکام استارز که در سالهای گذشته، رویداد حضور استارت آپ ها در الکامپ بود، از ۲۹ دی ماه تا ۲ بهمن و البته به صورت آنلاین برگزار می گردد.
امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- قبل از این به بخش دانش آموزی در الکام استارز اشاره کرده و گفته بود: کارهای حوزه آموزش کارآفرینی به دانش آموزان از دو سال پیش توسط سازمان فناوری اطلاعات شروع شد. دلیل شروع این کار نیز نیاز کودکان آینده به دو مهارت کلیدی یعنی تفکر انتقادی و کارآفرینی است. با توجه به این که موضوع کارآفرینی به صورت رسمی در کتاب های درسی سهم بالایی ندارد، تصمیم گرفتیم به صورت دوره های کوتاه مدت با همکاری وزارت آموزش و پرورش فعالیت دراین زمینه را برگزار نماییم.
وی اظهار داشته بود: در طول دو سال قبل در مجموعه ۳۰۱۵ دانش آموز در این دوره ها شرکت کرده اند و دو کمپ برنامه نویسی هم سال قبل برگزار شده است. امسال در برنامه الکام استارز نه فقط پذیرای تیم های دانش آموزی هستیم و رقابت خاص تیم های دانش آموزی وجود دارد، بلکه برای سه تیم برتر دانش آموزی هم جایزه مربوط به ۲۰۰ میلیون تومان بوم سرمایه هم در نظر گرفته خواهد شد.

اعطای جایزه به ایده های برتر دانش آموزی از محل خدمت بوم واره سامانه ایران نوآفرین
در این راستا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، مشکات اسدی مشاور رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در حوزه توانمندسازی اجتماعی، الکام استارز را فرصتی دانست که طی آن دانش آموزان می توانند در یک فضای واقعی و ضمن طرح ایده های حرفه ای و برتر به رقابت بپردازند و در این خصوص بیان کرد: در این دوره از رقابت ها، سازمان فناوری اطلاعات ایران در نظر دارد به سه ایده برتر دانش آموزی، جوایزی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از طرح بوم واره سامانه ایران نوآفرین را اختصاص دهد تا برندگان بتوانند از این امکان بمنظور توسعه ایده های خود استفاده کنند.
وی با یادآوری اینکه سازمان فناوری اطلاعات در امتداد برگزاری رویدادهای کارآفرینی و اردوهای برنامه نویسی ویژه دانش آموزان، تلاش دارد تا آنها را در فضاهای واقعی رقابت با استارت آپ های بزرگ و کوچک قرار دهد، اهداف تینواستارز را که در حقیقت اولین دوره رقابت استارت آپی دانش آموزان در کشور است، تشریح نمود و گفت، در این رویداد، توسعه فرهنگ کارآفرینی در بین دانش آموزان دنبال می شود. هم چنین استارت آپ های بالقوه به سرمایه گذاران علاقمند معرفی می گردند و در عین حال استارت آپ های دانش آموزی جهت حضور حرفه ای در فضای کسب وکار مورد توانمندسازی قرار می گیرند.
جزئیات برنامه زمان بندی تینواستارز بدین شرح است: فرصت نهایی ارسال فایل های پیچ ۱۲ الی ۱۸ دی ماه، بررسی و تکمیل اطلاعات شرکت کنندگان ۱۸ الی ۲۰ دی ماه، منتورینگ آنلاین و آفلاین تیم ها ۲۰ الی ۲۴دی ماه، اعلام زمان بندی ارائه ها ۲۶ دی ماه و اعلام نتایج نهایی تینواستارپیچ چهار بهمن ماه. تینوتک شامل پنج حوزه تخصصی برنامه نویسی، مهارت های نرم، رباتیک، علوم داده و اینترنت اشیاست. زمان برگزاری تینواستارپیچ از ۲۹ تا دوم دی ماه و به سبب پاندمی بیماری کرونا به صوت مجازی است. علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس WWW.TEENOTECH.ORG مراجعه کنند.1399/10/16
12:15:12
0.0 / 5
1172
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک