سایت شیک : طراحی سایت

پیشنهاد فیسبوك برای كمك به ساخت یك شبكه اجتماعی رقیب

پیشنهاد فیسبوك برای كمك به ساخت یك شبكه اجتماعی رقیب

سایت شیک: فیسبوک برای رهایی از اتهامات ضد انحصارطلبی، پیشنهاد کرده بود به رقیبانش برای ساخت یک شرکت شبکه اجتماعی رقیب کمک نماید.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، روزنامه واشنگتن پست گزارش کرد فیسبوک پیشنهاد کرده بود توافقهای مجوزی با سایر شرکتها داشته باشد که به نوبه خود دسترسی به کد فیسبوک برای ایجاد راحتتر یک شبکه اجتماعی رقیب را فراهم می کرد. وکیلان فیسبوک این ایده را نزد بازرسان ایالتی و فدرال قبل از این که شکایتهای ضد انحصارطلبی مقابل این شرکت در نهم دسامبر تنظیم شود، مطرح کرده بودند.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و ۴۸ دادستان کل ایالتی شکایتهایی را مقابل فیسبوک تنظیم کرده و خواهان تجزیه این شرکت و جدایی اینستاگرام و واتساپ شده اند. در این شکایتها ادعا شده است فیسبوک رقیبانش را قبل از این که به حد کافی بزرگ شده و به تهدیدی برای برتری این شرکت تبدیل شوند، خنثی کرده است.

فشار برای تجزیه فیسبوک در چند سال قبل بالا رفته است. اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۹ سرگرم تحقیق از شیوه های نگهداری دیتا توسط فیسبوک و پلت فرم بازار این شرکت است. چهار شرکت فناوری که از میان آنها دو شرکت از بین رفته اند در ژانویه از فیسبوک شکایت کرده و خواهان استعفای مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت بر سر استراتژیهای ضد رقابتی فیسبوک شدند.

دادستانهای کل ایالتی آمریکا بتازگی از گوگل برای توافق پنهانی با فیسبوک و فراهم کردن مزیتهای تبلیغاتی غیرمنصفانه برای این شبکه اجتماعی شکایت کرده اند.

دیوید سیسیلاین، رئیس کمیته فرعی ضدانحصارطلبی مجلس آمریکا اظهار کرده که فیسبوک بعد از نمایش رفتار انحصارطلبانه باید تجزیه شود.

منابع آگاه به واشنگتن پست گفتند: فیسبوک قبل از شکایت کمیسیون تجارت فدرال به آماده سازی پرداخته و وکیلان ضد انحصارطلبی سابق دولت را استخدام کرده و ابتکارهای داخلی راه اندازی کرده که به مسائل رقابتی متمرکز هستند. بر اساس گزارش راب پرایس از بیزنس اینسایدر، فیسبوک استخدام وکیلان در حوزه رقابت و کارشناسان را در ماه مه سال ۲۰۱۹ آغاز نموده بود.

فیس بوک کاهش دو میلیون کاربر فعال روزانه در آمریکا و کانادا در سه ماهه سوم را اعلام نمود اما در همین مدت ۲۱.۵ میلیارد دلار درآمد داشت.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، کارشناسان حقوقی و مفسرین وال استریت تردید دارند که دادگاه فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ را تجزیه کند اما این شکایت نشان دهنده تلاش وسیع دولت آمریکا برای تحکیم نظارت و ساماندهی غولهای فناوری است.

منبع:

1399/10/07
12:18:17
5.0 / 5
1197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک