سایت شیک : طراحی سایت
در جریان حمله سایبری؛

هكرها اطلاعات واكسن فایزر را در اروپا دزدیدند

هكرها اطلاعات واكسن فایزر را در اروپا دزدیدند

به گزارش سایت شیک اطلاعات و اسناد در رابطه با واکسن کرونای شرکت فایزر به شکل غیرقانونی در جریان یک حمله سایبری به رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا به دست هکرها افتاده است.به گزارش سایت شیک به نقل از فرنس ۲۴، شرکت فایزر ساعاتی قبل اعلام نمود که اطلاعات واکسن کرونای این شرکت هک شده است. شرکت آلمانی همکار فایزر معروف به بی و ان تک هم این مورد را تأیید کرده است.
رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا که وظیفه ارزیابی و تأیید داروها و واکسن های مورد استفاده در اتحادیه اروپا را بر عهده دارد حمله را تأیید کرده، اما جزئیات بیشتری در این حوزه افشا نکرده است.
فایزر و بی و ان تک مدعی شده اند که اطلاعات شخصی مشارکت کنندگان در تزریق آزمایشی واکسن این شرکت به دست هکرها نیفتاده است و اما همینطور اعلام نموده اند که انجام این حمله سایبری تأثیری بر زمان بندی بررسی واکسن فایزر و تأیید آن جهت استفاده در کشورهای اروپایی نخواهد گذاشت.
هنوز عامل یا عوامل این حمله، زمان وقوع آن و میزان اطلاعات سرقت شده معلوم نیست و هیچ فرد و گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. بر مبنای اعلام رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا برخی اسنادی که به دست هکرها افتاده در ارتباط با مجوزهای رگولاتوری برای تأیید استفاده از واکسن کرونای فایزر است و این اسناد برای دیگر کشورها و شرکت هایی که در کوشش برای تولید واکسن مورد اشاره هستند، پرارزش است.
در این اسناد اطلاعاتی در مورد ماهیت واکسن کرونای فایزر، نحوه عملکرد آن در بدن، میزان کارآیی، خطرات و اثرات جانبی آن و برخی دستورالعمل های دیگر وجود دارد. همینطور لیستی از همکاران فایزر در تولید واکسن کرونا در این اسناد وجود داشته که امکان دارد باعث حمله سایبری به آنها هم صورت بگیرد. رگولاتوری دارویی اتحادیه اروپا قبلاً قول داده بود فرآیند بررسی و تأیید واکسن فایزر را تا ۲۹ دسامبر به پایان برساند.

1399/09/21
22:39:44
5.0 / 5
1501
تگهای خبر: شركت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک