سایت شیک : طراحی سایت
به دلیل وضع قوانین جدید؛

احتمال مقابله چین با فروش تیك تاك به شركت های آمریكایی

احتمال مقابله چین با فروش تیك تاك به شركت های آمریكایی

تلاش تیك تاك برای فروش خود به شركت های آمریكایی و رهایی از آزارهای دولت ترامپ، ممكنست به سبب وضع قوانین تجاری جدید توسط دولت چین به سرانجام نرسد.به گزارش سایت شیک به نقل از انگجت، چین در حال وضع قوانینی در حوزه تجارت و صادرات فناوری های مربوط به هوش مصنوعی است که برمبنای آن کنترل و خرید این فناوری ها توسط خارجیان ممنوع می شود. در صورت نهایی شدن این قوانین تیک تاک نیز که از فناوری های هوش مصنوعی بهره می گیرد نمی تواند خریدار آمریکایی داشته باشد.
قوانین جدید صادرات فناوری هایی مانند تحلیل متن، شناسایی اصوات، پیشنهاد تکمیل متن ماشینی و غیره را به کشورهای دیگر ممنوع می کند. تیک تاک که اپلیکیشینی برای به اشتراک گذاری ویدئوهای تولیدی کاربران است از بسیاری از این فنآوری ها در نرم افزار خود بهره می گیرد.
منابع باخبر از هشدار دولت چین به بایت دنس شرکت مالک تیک تاک نیز آگاهی داده اند. به همین دلیل پکن از مدیران بایت دنس خواسته تا کوشش برای فروش تیک تاک و هرگونه مذاکره دراین زمینه را متوقف کنند. حتی اگر بایت دنس مالکیت تیک تاک را واگذار کند، به سبب انتقال فناوری های حساس هوش مصنوعی به این شرکت مشمول مفاد قوانین جدید صادرات هوش مصنوعی چین خواهد بود.
به نظر می رسد چین پس از پیشرفت مورد نظر در حوزه تکنولوژی های جدید مانند هوش مصنوعی می خواهد مانع از انتقال اطلاعات حساس در زمینه این فناوری به سایر کشورها و به خصوص کشورهای رقیب و متخاصم مانند آمریکا شود.

1399/06/09
13:56:36
5.0 / 5
1718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک