سایت شیک : طراحی سایت

نفس های آخر وس های كلاهبردار

نفس های آخر وس های كلاهبردار

سایت شیك: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، 15 خرداد، مهلت پایانی اپراتورها برای اجرا مصوبه موسوم به اختتام وس است و این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم الاجراست.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها همچون تماس صوتی و پیامک معمول است. مهم ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه شامل مسابقات و رای گیری، تبلیغات موبایلی، پرداخت موبایلی، تلویزیون آنلاین، پخش یا دانلود موسیقی، زنگ انتظار تماس، بازی آنلاین، خدمات ورزشی و اطلاع رسانی این قبیل سرویس ها می شود.
اگرچه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط کاربر انتخاب شود، اما ارائه این خدمات برای بعضی از شرکت های ارزش افزوده، به روشی برای کلاهبرداری از کاربران تبدیل شد و به سبب هزینه نسبتا بالایی که این خدمات در مقایسه با تماس و پیامک دارند، در دو سال قبل به شکل حل نشدنی به بالا رفتن قبض های گوشی و تمام شدن شارژ پولی کاربران تبدیل گشته بود.
به دنبال آن محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- از کشف یک باند بزرگ تخلف در حوزه ارزش افزوده آگاهی داد و اعلام نمود شرکت های متخلف موظف به بازگرداندن وجوه اخاذی شده به مشترکان شدند و این پرونده برای سیر قضایی به دادستانی ارسال می شود. همین طور اگر خدمات واقعی ارزش افزوده که در پشتیبانی از کسب وکارها صورت می گیرد از کلاهبرداری ها جدا نشود، کل خدمات ارزش افزوده برای همیشه تعطیل خواهد شد.
در نهایت ضوابط استفاده از خدمات ارزش افزوده در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب گردید که به سبب آن مقرر شد دارنده پروانه ارائه خدمات ارتباطی بعد از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از طرف مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده از آنرا به مشترک اعلام کند و همین طور برای مشترک به صورت جداگانه صورتحساب صادر کند؛ و اجرای این مصوبه از ۱۵ اردیبهشت ماه الزامی شد.
البته با فرا رسیدن موعد مقرر، از طرف سازمان تنظیم اعلام گردید باتوجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و موانع فنی برای پیاده سازی فرایندهای مناسب در شبکه اپراتورها برای اجرای مفاد مصوبه، این زمان بندی تا یک ماه دیگر تمدید شده است.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ا رتباطات رادیویی در توییتر نوشت: ۱۵خرداد، مهلت پایانی اپراتورها برای اجرا مصوبه موسوم به اختتام وس است. بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرا مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات در همراه اول و ایرانسل آماده است و رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده را متوقف نماید. این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم الاجراست.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، طبق مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هرگونه جمع آوری مبالغ بابت خدمات ارزش افزوده برای مشترکان تلفن ثابت و همراه پس پرداخت (دائمی) و پیش پرداخت (اعتباری) فقط باید از محل اعتبار خدمات ارزش افزوده صورت گیرد. همین طور دارنده پروانه موظف است بعد از دریافت درخواست خدمات ارزش افزوده از طرف مشترک، شرح خدمات، هزینه و زمان استفاده آنرا به مشترک اطلاع داده و حداکثر در سقف اعتبار خدمات ارزش افزوده مشترک، نسبت به فعال سازی خدمت ارزش افزوده درخواستی اقدام نماید.
همچنین هرگونه تمدید یا فعال سازی مجدد اعتبار خدمات ارزش افزوده منوط به ارائه درخواست جدید از طرف مشترک است و دارنده پروانه موظف است مکانیزمی ساده و شفاف برای مشاهده و اطلاع مشترک از جزئیات میزان کارکرد خدمات ارزش افزوده وی، فراهم آورد. دارنده پروانه موظف است بمنظور اطلاع رسانی و انجام محاسبات خدمات ارزش افزوده ارائه شده به مشترکین تلفن ثابت و همراه پس پرداخت (دائمی) صورتحساب جداگانه صادر کند. بدهی و ضمانت اجرای این خدمات قابل تسری و اعمال به سایر خدمات مشترک نیست.
منبع:

1399/03/16
13:03:47
5.0 / 5
2244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک