سایت شیک : طراحی سایت

سهم اپل از درآمد تبلیغات گوگل فاش شد

سهم اپل از درآمد تبلیغات گوگل فاش شد

به گزارش سایت شیک، کارشناس اقتصادی اصلی گوگل اعلام نمود گوگل ۳۶ درصد از درآمدی را که از تبلیغات جست وجوی انجام شده از راه مرورگر سافاری به دست می آورد، به اپل پرداخت می کند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، کوین مورفی، استاد دانشگاه شیکاگو، این آمار را در طول شهادت خود در دفاع از گوگل در محاکمه ضدانحصارطلبی وزارت دادگستری در واشنگتن، فاش کرد.

جان اشمیت لین، وکیل اصلی گوگل، هنگامی که مورفی این رقم را که قرار بود محرمانه بماند، فاش کرد، به شکل آشکاری عصبانی شد.

هر دو شرکت گوگل و اپل، با افشای عمومی جزئیات توافق خود مخالفت کرده بودند. در اظهارات قضایی که گوگل هفته گذشته تنظیم کرد، استدلال کرده بود که افشای اطلاعات اضافی در رابطه با این توافق، جایگاه رقابتی گوگل را در ارتباط با رقبا و سایر طرف های مقابل، به صورت غیرمنطقی تضعیف می کند.

این شرکت ها از سال ۲۰۰۲ با یکدیگر پیمان شراکت بسته اند و بر مبنای توافق مذکور، گوگل به موتور جست وجوی پیش فرض در مرورگر سافاری اپل تبدیل گشته است. حالا، این معامله مهم ترین قرارداد گوگل در قراردادهایی از این دست به حساب می آید، چونکه در آیفون که محبوب ترین گوشی در آمریکا است، موتور جست وجوی پیش فرض شده است.

وی در اظهارات خود اظهار داشت: میلیاردها دلاری که گوگل به اپل، شرکتهای مخابراتی و سایرین پرداخت می کنند، یک رفتار رقابتی عادی است و سوءاستفاده از موقعیت انحصاری نیست. مورفی همینطور اظهار نمود: اپل و شرکتهای دیگر، گوگل و مایکروسافت را بازی داده اند تا بتوانند پول بزرگی از آنها بگیرند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزارت دادگستری آمریکا دست روی این توافق گذاشته و به آن بعنوان مدرکی از تسلط غیرقانونی گوگل بر بازارهای موتور جست وجو و تبلیغات جست وجو، استناد کرده است.

منبع:

1402/08/23
14:11:54
5.0 / 5
216
تگهای خبر: بازی , شركت , گوشی , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک