سایت شیک : طراحی سایت

شکست آیفون از هواوی در چین

شکست آیفون از هواوی در چین

به گزارش سایت شیک، نتایج یک بررسی نشان داد آیفون ۱۵ اپل بسیار بدتر از نسل قبلی این گوشی در چین فروش داشته است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، فروش آیفون ۱۵ در چین در ۱۷ روز نخست عرضه به بازار، ۴.۵ درصد کمتر از آیفون ۱۴ بوده است.

ادیسون لی - تحلیلگر بانک جفریز - برآورد کرد که فروش آیفون ۱۵، حتی از کاهش دو رقمی نسل قبلی آیفون، شدیدتر بوده و هواوی، با عرضه مدل «میت ۶۰ پرو»، فروش بیشتری از اپل داشته است.

این گزارش ها نشان داده است فروش اپل درست زمانیکه با ضعیف ترین تقاضای بازار در یک دهه گذشته روبروست و مصرف کنندگان، از داغی بیش از اندازه مدلهای جدید گوشی این شرکت شاکی هستند، صدمه دیده است. اگر برآوردهای اولیه درست باشد، به منزله یکی از بدترین آغازهایی خواهد بود که یک مدل جدید آیفون از سال ۲۰۱۸ تاکنون، در چین داشته است.

شرکت کانترپوینت، افت فروش آیفون در چین را به اقتصاد نسبت داده که هنوز نتوانسته است از نتایج ناشی از پاندمی کووید ۱۹، به صورت کامل بهبود پیدا کند و تاکید کرده است که فروش ۹ روز نخست آیفون ۱۵ در آمریکا، احتمال رشد دو رقمی نسبت به سال ۲۰۲۲ داشته است.

اما آغاز فروش آیفون ۱۵ در چین، چند هفته بعد از عرضه گوشی «میت ۶۰ پرو» هواوی صورت گرفت و همینطور با ممنوعیت الزامی استفاده کارمندان از آیفون در سازمان ها و شرکتهای دولتی چین همزمان شد.

تحلیلگران در رابطه با نتایج بلندمدت اختلاف نظر دارند. خیلی از تحلیل گران استدلال کرده اند که رشد باردیگر نفوذ هواوی، از نفوذ اپل در بازار گوشیهای رده بالا خواهد کاست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طبق برآوردهای کانترپوینت، هواوی امکان دارد سال جاری، پنج تا شش میلیون دستگاه «میت ۶۰ پرو» بفروشد و این رقم امکان دارد در سال ۲۰۲۴، دو برابر شود. هواوی حالا، جایگاه برتر این بازار را از اپل گرفته است.

منبع:

1402/07/25
14:05:32
5.0 / 5
322
تگهای خبر: شركت , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک