سایت شیک : طراحی سایت

مجوز چین برای صادرات مواد تراشه سازی

مجوز چین برای صادرات مواد تراشه سازی

به گزارش سایت شیک، وزارت بازرگانی چین در جهت شرایط جدید تعیین شده توسط پکن، اعلام نمود: بعضی از شرکتهای چینی مجوز صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم را دریافت کرده اند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام نمود که این وزارت خانه، درخواست های مجوز صادرات برخی از شرکت ها را تایید کرده است که طبق شرایط تعیین شده بوده اند.

صادرات ژرمانیوم و گالیوم چین در ماه آگوست که کنترل صادرات روی این مواد آغاز شد، کاهش پیدا کرد. اما صادرات این دو فلز که در تراشه سازی کاربرد دارند، در ژوئیه که خریداران خارجی پیش از اعمال محدودیت ها به خرید شتافتند، افزوده شده بود.

چین در ژوئیه، محدودیت هایی را برای صادرات هشت محصول گالیوم و شش محصول ژرمانیوم اعلام نمود که از اول ماه آگوست، اجرایی شدند.

محدودیت های مذکور، جدید ترین مرحله در جنگ درحال تشدید بین پکن و واشنگتن بر سر دسترسی به مواد مورد استفاده در ساخت ریزتراشه هایی با فناوری پیشرفته است.

قوانین جدید، صادرکنندگان محصولات ژرمانیوم و گالیوم را ملزم می کند برای اقلام و فناوری هایی با کاربرد دوگانه یا مواردی که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارند، مجوز صادرات دریافت نمایند.

وزارت بازرگانی چین اعلام نمود که در اواسط ماه آگوست، درخواست هایی را برای صدور مجوز صادرات دریافت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات ژرمانیوم خام چین در هشت ماهه نخست سال ۲۰۲۳، به ۳۶.۴۸ تن رسید که ۵۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد داشت، در حالیکه صادرات گالیوم خام با ۵۸ درصد کاهش در همین مدت به ۲۲.۷۲ تن رسید.

منبع:

1402/07/02
12:24:29
5.0 / 5
269
تگهای خبر: خرید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک