سایت شیک : طراحی سایت

آمریکا منکر ممنوعیت صادرات تراشه به خاورمیانه شد

آمریکا منکر ممنوعیت صادرات تراشه به خاورمیانه شد

به گزارش سایت شیک، سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا به دنبال افشای این مورد که واشنگتن الزامات مجوز صادرات تراشه های هوش مصنوعی پیشرفته شرکتهای AMD و انویدیا را گسترش داده، ادعا نمود دولت بایدن، فروش تراشه به خاورمیانه را ممنوع نکرده است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، شرکت انویدیا هفته جاری در یک اظهارنامه رگولاتوری، مقررات جدید را فاش کرد. یک منبع مطلع تائید کرد که شرکت AMD هم مشمول محدودیت های صادراتی مشابه شده است.

وزارت بازرگانی از اظهارنظر در رابطه با این که آیا الزامات جدیدی را برای شرکتهای آمریکایی خاصی اعمال کرده است، خودداری کرد. هیچ کدام از شرکتهای انویدیا و AMD به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

طبق اظهارنامه انویدیا نزد رگولاتوری، مقررات جدید، شرکت انویدیا را ملزم می کند برای فروش تراشه های پرچمدار خود به برخی از کشورهای خاورمیانه، مجوز دریافت کند. هیچ کدام از شرکتهای انویدیا و AMD، فاش نکردند که آیا چنین مجوزهایی را درخواست کرده اند و آیا این مجوزها، تائید یا رد شده اند.

مقامات آمریکا، معمولاً به علل امنیت ملی، کنترل صادرات را اعمال می کنند. اقدام مشابهی که سال قبل اعلام شد، از تشدید مقابله آمریکا با توانایی های فناوری چین حکایت داشت، اما هنوز معلوم نیست که صادرات به خاورمیانه چه خطراتی را به همراه دارد.

بر اساس گزارش رویترز، خیلی از محدودیت های آمریکا برای صادرات فناوری به چین، به معنای رد همه مجوزها است.

منبع:

1402/06/11
08:24:18
5.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک