سایت شیک : طراحی سایت
جعفرپور مطرح كرد؛

ارائه امکانات زیرساختی پلت فرم های ایرانی برای کشورهای همسایه

ارائه امکانات زیرساختی پلت فرم های ایرانی برای کشورهای همسایه

به گزارش سایت شیک، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اظهار داشت: ظرفیت شبکه انتقال در کشور ایران، 45 ترابیت بر ثانیه است که با قرار داد با یک شرکت ایرانی 20 ترابیت بر ثانیه نیز به این ظرفیت اضافه می شود.به گزارش سایت شیک به نقل از شرکت ارتباطات زیرساخت، محمد جعفرپور، معاون وزیر، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت امروز بامداد در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری جمهوری عربی سوریه و هیئت همراه به معرفی شرکت پرداخت و اظهار داشت: باتوجه به ارتباطات نزدیک دو کشور ایران و سوریه، در حوزه زیرساخت و ارتباطات نیز می توانیم، همکاریهای خوبی داشته باشیم.
وی با اشاره به این که شرکت ارتباطات زیرساخت، تامین کننده پهنای باند اینترنت بین الملل و ارتباطات بین استانی است؛ اضافه کرد: اپراتورهای مخابراتی ثابت و همراه، مشتریان شرکت ارتباطات زیرساخت هستند و حجم قابل توجهی از پهنای باند را، در اختیار می گیرند.
جعفرپور، با اشاره به این که تجهیزات این فناوری امروز در ایران تولید می شود، اظهار داشت: ظرفیت شبکه انتقال در کشور ایران، ۴۵ ترابیت بر ثانیه است که بزرگترین شبکه انتقال در منطقه است.
وی اظهار داشت: خوشبختانه امسال با یک شرکت ایرانی قراردادی بسته ایم که ۲۰ ترابیت بر ثانیه نیز به این ظرفیت اضافه می شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با اعلان اینکه در سطح بین الملل ما را با نام TIC می شناسند اضافه کرد: اپراتورهای نزدیک به شرکت ارتباطات زیرساخت از نظر ظرفیت، دو اپراتور ترک در کشور ترکیه هستند که بازهم ظرفیتشان از ما کمتر است.
آمادگی همکاری دوجانبه ترافیک دیتا با کشور سوریه
وی در ادامه با تأکید بر این که حجم قابل توجهی از اینترنت عراق توسط ایران تامین می شود، اضافه کرد: آمادگی داریم در حوزه ترافیک دیتا، با کشور سوریه همکاریهای دو جانبه، داشته باشیم و شرکت های خصوصی نیز دراین زمینه علاقمند هستند.
معاون وزیر ارتباطات به ارائه تجهیزات صوت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت اشاره نمود و اظهار داشت: کل ارتباطات صوتی اپراتورهای ثابت و همراه در بخش بین الملل، از گذرگاه های TIC عبور می کند و هم اکنون همه تجهیزات سوئیچ های صوت را بازنگری کرده ایم و در آن از تجهیزات ایرانی استفاده می نماییم.
جعفرپور با اعلان اینکه با شرکت های روسی برای فروش تجهیزات مذاکره می نماییم، افزود: در حوزه WDM وCWDM تجهیزات خوبی داریم که قیمت آن در سطح بین الملل، بسیار کمتر از نمونه های مشابه خارجی است.
تمایل کشورهای همسایه به استفاده از پلت فرم و اپلیکیشن های ایرانی
وی جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مهم ارزیابی کرد و اضافه کرد: باتوجه به زیست بوم کشور ایران در عرصه ICT خیلی از پلت فرم های ایرانی را ساخته ایم که درحال سرویس دادن به مردم کشورمان هستند و در تلاشیم تا دراین زمینه با گسترش اپلیکیشن های ایرانی، دیتاسنترهای داخلی را ارتقا دهیم.
جعفرپور افزود: در این مورد برخی از کشورهای دوست و همسایه تمایل به استفاده از این امکانات دارند و درصد ارائه امکانات مستقیم زیرساختی به کشورهای همسایه، هستیم.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در آخر اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با کشور سوریه در حوزه همکاریهای زیرساختی، ارتباط مستقیمی داشته باشیم.

1402/05/11
08:51:25
5.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک