سایت شیک : طراحی سایت

کاهش تولید تراشه سامسونگ تمدید گردید

کاهش تولید تراشه سامسونگ تمدید گردید

به گزارش سایت شیک، سامسونگ الکترونیکس اعلام نمود که بدترین مقطع بازار جهانی تراشه حافظه سپری شده اما این شرکت به علت عدم بهبود کامل تقاضا، می خواهد به کاهش تولید ادامه دهد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این اقدام منعکس کننده رکود کم سابقه بازار نیمه رساناست که سبب شد شرکت کره ای سامسونگ الکترونیکس در نیمه اول سال ۲۰۲۳، متحمل ۸.۹ تریلیون وون (هفت میلیارد دلار) ضرر عملیاتی برای کسب و کار تراشه شود.

واحد تراشه سامسونگ در سه ماهه دوم سال جاری، ۴.۳۶ تریلیون وون ضرر عملیاتی داشت در حالیکه در مدت مشابه سال گذشته، ۹.۸ تریلیون وون سود کرده بود. بر اساس نظرسنجی رفینیتیو آیکان از ۲۲ تحلیلگر، کسب و کار سامسونگ احیانا در سه ماهه جاری هم ضررده خواهد ماند اما این ضرر نسبت به سه ماهه دوم، نصف شده و به ۲.۳ تریلیون وون می رسد.

رکود اقتصادی جهانی و نرخهای بهره بالا، تقاضا برای اغلب کالاهای مصرفی را بعد از رونقی که در دوران همه گیری کووید ۱۹ داشتند، ضعیف کرده است.

سامسونگ که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه در جهان است، در اطلاعیه ای اعلام نمود کاهش تولید در سرتاسر صنعت، احیانا در نیمه دوم سال ادامه پیدا خواهد نمود و انتظار می رود تقاضا، بهبود تدریجی داشته باشد چونکه مشتریان همچنان درحال استفاده از موجودی ذخیره شده خود، هستند.

جانه جون کیم، نایب رییس کسب و کار تراشه حافظه سامسونگ، اعلام نمود که این شرکت به کاهش تولید ادامه می دهد و در تولید بعضی از محصولات همچون تراشه های فلش ناند که برای ذخیره سازی داده دیجیتالی استفاده می شود، تغییرات بیشتری صورت می دهد. این مدیر سامسونگ به میزان کاهش تولید اشاره نکرد و تنها به این مورد اشاره نمود که موجودی تراشه حافظه سامسونگ بعد از اینکه در ماه مه به بالاترین حد خود رسید، به سرعت رو به کاهش است.

بر اساس گزارش رویترز، این اظهارات، نگرانیها نسبت به مازاد تراشه را تا حدودی برطرف کرد و صعود دو درصدی ارزش سهام سامسونگ را به دنبال داشت. ارزش سهام شرکت "اس کی هاینیکس"، رقیب کره ای کوچکتر سامسونگ هم ۹ درصد صعود کرد و به بالاترین حد از مارس سال ۲۰۲۲ رسید. این شرکت روز چهارشنبه اعلام نمود که تولید تولید تراشه ناند را پنج تا ۱۰ درصد دیگر کاهش خواهد داد.

منبع:

1402/05/07
10:04:18
5.0 / 5
449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک