سایت شیک : طراحی سایت
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

طراحی سکوهای بومی بر اساس ارزش اسلامی و ایرانی اولویت ما است

طراحی سکوهای بومی بر اساس ارزش اسلامی و ایرانی اولویت ما است

به گزارش سایت شیک، دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: طراحی سکوهای بومی بر اساس ارزش های اسلامی و ایرانی از اولویت های ماست.به گزارش سایت شیک به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سیدمحمدامین آقامیری دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مسافرت به استان آذربایجان شرقی ضمن برگزاری اولین نشست «شورای فضای مجازی استان» ابعاد و لزوم های تحول در کشور متناسب با فضای مجازی را تبیین کرد.
وی در نخستین شورای فضای مجازی استانی در تبریز با تکیه بر اهمیت گستره فضای مجازی در زندگی مردم بر شکاف بین نسلی تاکید کرد و اضافه کرد: نزدیک به ۳۲ میلیون نفر کاربر بازی های کامپیوتری داریم که این مهم نشانگر تفاوت دیدگاه نسلی و نوع سرگرمی در دهه های اخیر است.
آقامیری ضمن اشاره به فرصت های اجتماعی و اقتصادی فضای مجازی در قسمت دولتی خاطرنشان کرد: تحول دیجیتال در دو حوزه سازمانی و بخشی باید در کشور پیاده سازی شود که این می تواند با تسهیل عرضه خدمات و شفاف سازی عملکرد دستگاه ها، فرصت ها و آثار اقتصادی و اجتماعی مطلوبی را به همراه داشته باشد.
دبیر شورایعالی فضای مجازی با تکیه بر نقش جدید مردم در رسانه های عصر فضای مجازی اضافه کرد: با عنایت به تفاوت شیوه تولید و انتشار محتوا در فضای مجازی به علت تفاوت قالب ها و در آمیختگی قالب و محتوا، ما شاهد بازیگران با کارکردهای متنوع به صورت پراکنده و مردمی هستیم ازاین رو در صورتیکه این مورد در کشور به درستی تبیین و برنامه ریزی شود می توانیم تحول جدی در حوزه نرم افزارهای فرهنگی داشته باشیم.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی ضمن اشاره به تغییر نقش مردم در عصر فضای مجازی از پذیرنده خدمت و مصرف کننده محتوا به عرضه دهنده خدمت و تولید کننده محتوا، مردم را بازیگران اصلی در حکمرانی فضای مجازی دانست و در مورد نقش حاکمیت اضافه کرد: طراحی سکوهای بومی بر اساس ارزش های اسلامی و ایرانی از اولویت های ماست و بر همین مبنا باید در حوزه سرویس و خدمات مبانی فکری حکمرانی کشور در چارچوب ها تجسد و تبلور یابد.
آقامیری ضمن اشاره به این که حکمرانی سکوها سیاست جهانی تمامی دولت ها است، عنوان کرد: هر چقدر بتوانیم آموزش و سواد عمومی فضای مجازی را ارتقا داده و ابزارهای مورد نیاز در این عرصه را طراحی و تولید نماییم، امکان عرضه خدمات و محتوا توسط خود مردم را فراهم آورده ایم و حاکمیت بایستی مبانی فکری و ارزش های انقلاب اسلامی را در توسعه قالب ها و سکوهای بومی دنبال نماید.
وی نقش حکومت در حکمرانی فضای مجازی را زمینه سازی و تسهیلگری برای کنش های مردمی دانست و اظهار داشت: حکمرانی باید شامل نقش فرهنگ سازی، آموزش و عرضه زیرساخت مناسب باشد و تولید محتوا یک کنش مردمی است، ازاین رو باید هر استان بر مبنای ظرفیت، نقاط قوت، خصوصیت ها و فرهنگ بومی خود نهضت تولید محتوا ایجاد نماید.
آقامیری ضمن اشاره به موضوعات کلانی که در شورایعالی فضای مجازی برنامه ریزی شده است نقش شورای فضای مجازی استان ها را برنامه ریزی بومی و محلی بر اساس سیاست های ملی دانست که بایستی در شوراهای استانی متناسب با ظرفیتهای استان، برنامه ریزی و اجرا گردد. همینطور در مورد رشد متوازن ابعاد فضای مجازی اعلام نمود: برنامه های استانی باید جامع، کامل و با مشارکت تمامی بخش های دولتی، خصوصی و فعالان و متخصصان این حوزه ترسیم شود تا ابعاد مختلف آن در زیرساخت، خدمات و محتوا متناسب با مزیت ها و ظرفیتهای استانی و به صورت متوازن رشد کند.
دبیر شورایعالی فضای مجازی ستون پیشرفت کشور در فضای مجازی را هم سرمایه انسانی کشور دانست و اضافه کرد: تربیت و حفظ سرمایه های انسانی در این عرصه بسیار حائز اهمیت بوده و در واقع نیروهای انسانی متخصص فضای مجازی ستون این فضا هستند.


منبع:

1402/04/25
12:44:26
5.0 / 5
271
تگهای خبر: آموزش , بازی , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک