سایت شیک : طراحی سایت

مردم از وزیر ارتباطات چه درخواست هایی دارند؟

مردم از وزیر ارتباطات چه درخواست هایی دارند؟

به گزارش سایت شیک، ساماندهی فضای مجازی و اتصال روستاها به اینترنت بعضی از درخواست هایی است که شهروندان در تماس با مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اسلامی ایران با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درمیان گذاشتند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، روز سه شنبه، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اسلامی ایران به سوالات مردم پاسخ و در رابطه با درخواست هایی که شهروندان از او داشتند قول پیگیری داد. به صورت مثال یک کاربر از روستای قرمز گل آذربایجان شرقی تماس گرفت و گفت روستای آنها به اینترنت متصل نیست و خواهان انجام اقدامات لازم در این حوزه شد.

زارع پور در پاسخ به درخواست این کاربر اظهار نمود: نزدیک ۳۵۰۰ روستا داریم که اینترنت ندارند و حدود ۳۳۰۰ روستا در یک سال قبل به اینترنت متصل شده اند و در نظر داریم تا هفت ماه آینده بقیه روستاها متصل شوند.

وزیر ارتباطات در انتها به این کاربر اظهار داشت: تا چهار ماه آینده روستای شما به اینترنت متصل می شود.

همچنین وزیر ارتباطات در حاشیه این مراسم در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت تماس تصویری از راه اپراتورهای تلفن همراه بدون احتیاج به نصب نرم افزار اظهار نمود: در رابطه با تماس تصویری، تعرفه اش در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شده و به تصویب هیأت وزیران هم رسید و به اپراتورها ابلاغ گردیده است.

وی اضافه کرد: اما جهت راه اندازی این سرویس، نیازمند همراهی تولیدکنندگان گوشی هم هستیم؛ برخی از تولیدکنندگان گوشی باید این توانایی را برروی گوشیهایی که در ایران موجود است فعال کنند؛ هم اکنون این سرویس برروی برخی گوشیها توسط یکی از اپراتورها به شکل آزمایشی راه اندازی شده و با تولیدکنندگان گوشی هم درحال رایزنی هستیم.

در ابتدای هفته سوم فروردین ماه مرکز ملی فضای مجازی موضوع تصمیم گیری درمورد ساختار کارگروه تخصصی، تقسیم کار و پیش نویس مواضع کشور در مورد مشارکت موثر در روند شکل گیری «پیمان جهانی دیجیتال» سازمان ملل متحد را ابلاغ نمود. در این مصوبه گفته شده بدین وسیله تصمیمات متخذه در صدودهمین جلسه تاریخ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی کشور با مبحث تصمیم گیری در مورد ساختار کارگروه تخصصی، تقسیم کار و پیش نویس مواضع کشور در مورد مشارکت موثر در روند شکل گیری «پیمان جهانی دیجیتال» سازمان ملل متحد که در یک جدول که تشریح شده است ابلاغ می شود.

دفع بیش از ۸۰۰۰ حمله سایبری به شبکه زیرساختی کشور دیگر خبر مهمی بود که توسط رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت در این هفته اعلام شد، حملات DDos یکی از خطرناک ترین و جدید ترین حملاتی است که در بستر اینترنت صورت می گیرد. DDoS مخفف عبارت Distributed Denial of Service است و هدف از این حملات خراب کردن سرویس مورد نظر نیست بلکه شبکه و سرور مورد نظر را مجبور به ناتوانی در عرضه سرویس عادی با هدف قرار دادن پهنای باند شبکه یا اتصال پذیری می کند. این حملات با ارسال بسته های داده به قربانی صورت می گیرد که شبکه یا ظرفیت پردازشی قربانی را غرق در بسته های اطلاعاتی می کند و مانع دستیابی کاربران و مشتریان به سرویس می شود.

امیر محمدزاده لاجوردی - رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت ایران - با انتشار پستی در یک پیام رسان داخلی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۸۳۲۱ حمله مهم سایبری به شبکه زیرساختی کشور دفع شد.

همچنین در این هفته شورای رقابت از پرونده عجیب میان دو شرکت تاکسی اینترنتی و محکومیت شرکت اسنپ به علت شکایت شرکت تپسی اطلاع داد.

طبق گفته مدیر روابط عمومی شورای رقابت، در جلسه ۵۵۵ این شورا شرکت اسنپ بر مبنای شکایت شرکت تپسی به رویه ضد رقابتی محکوم شده است. بر مبنای شکایت تپسی، شرکت اسنپ به علت استفاده از مالکیت ۱۰۰۰ سیمکارت و ساخت حساب های کاربری بعنوان کاربر مسافر در سامانه شرکت تپسی و دسترسی به اطلاعلات تماس حدود 14 هزار راننده شرکت تپسی بر مبنای ماده ۶۱ سیاست های کلی اصل ۴۴ به ارتکاب رویه ضد رقابتی محکوم شده است و باید جریمه پرداخت کند.

در مقابل شرکت اسنپ هم نسبت به این مورد واکنش داد و در توضیحاتی که از جانب این شرکت در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است، این پرونده در سال ۹۸ عنوان شد و اسنپ هم دفاعیات خویش را ارائه نمود. هرچند تا این لحظه، رأی شورای رقابت به صورت رسمی به اسنپ ابلاغ نشده، اما پس از گذشت بیشتر از سه سال، خبر نتیجه آن در رسانه ها منعکس شده است. در صورتیکه حکم رسانه ای شده صحت داشته باشد، ضمن احترام به رأی شورای رقابت، اسنپ حق اعتراض را برای خود محفوظ می داند و این شرکت همچنان به شفافیت و عملکرد استاندارد مطابق با قوانین، در جهت حفظ فضای سالم رقابتی در بازار تاکسی های اینترنتی متعهد است.

منبع:

1402/01/24
17:21:20
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک