سایت شیک : طراحی سایت

درآمد شیائومی کاهش یافت

درآمد شیائومی کاهش یافت

به گزارش سایت شیک، شرکت سازنده تلفن هوشمند شیائومی از کاهش کم سابقه درآمدش در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تحت تأثیر رکود مصرف و اختلالات ناشی از محدودیت های کووید ۱۹ در چین، اطلاع داد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، نشانه های اولیه از آن حکایت می کند که اقتصاد چین با وجود کاهش محدودیت ها در سفرهای داخلی و بین المللی، به کندی رو به بهبود است چونکه مصرف کنندگان همچنان برای هزینه کردن، محتاط مانده اند.

لو ویبینگ، رئیس گروه شیائومی، در جلسه اعلام درآمدهای این شرکت، اظهار نمود: بازار لوازم الکترونیکی مصرفی چین هم اکنون نشانه های اولیه بهبود را نشان داده است اما این روند، به زمان نیاز دارد. وی اخطار داد: کاهش سال به سال امکان دارد در نیمه اول سال، قبل از آن که بازار بهبود یابد، ادامه پیدا کند.

فروش شیائومی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲، به ۶۶.۰۵ میلیارد یوان (۹.۶ میلیارد دلار) رسید که در مقایسه با ۸۵.۵۸ میلیارد یوان در سال قبل از آن، ۲۲.۸ درصد کاهش داشت. آمار مذکور تا حدودی بهتر از حد انتظار تحلیل گران بود، اما چهارمین کاهش متوالی درآمد و شدیدترین کاهش در سوابق موجود این شرکت تابحال بود. درآمد خالص شیائومی در سه ماهه چهارم، به ۱.۴۶ میلیارد یوان رسید که ۶۷.۳ درصد نسبت به ۴.۴۷۳ میلیارد یوان در مدت مشابه سال قبل از آن، کاهش داشت.

درآمد شیائومی برای کل سال ۲۰۲۲، به ۲۸۰.۰۴ میلیارد یوان رسید که ۱۴.۷ درصد کاهش داشت، درآمد خالص این شرکت با افت ۶۱.۴ درصدی، به ۸.۵۲ میلیارد یوان رسید. این ارقام، ضعیفتر از برآوردهای تحلیل گران بود.

رکود بازار تلفن هوشمند

تقاضای مصرفی برای اغلب محصولات در سه ماهه چهارم ضعیف شد چونکه لغو ناگهانی محدودیت های سختگیرانه کووید ۱۹ در چین، به شیوع سریع بیماری در سرتاسر این کشور، منتهی شد.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی Canalys، همه برندهای اصلی گوشیهای موبایل در چین در مدت مذکور با کاهش فروش روبرو شدند. با این وجود، آمار Canalys نشان داده است که شیائومی با کاهش ۳۷ درصدی فروش بر اساس سال به سال، شدیدترین ضربه را متحمل شده است.

بنا بر آمار این شرکت تحقیقاتی، فروش تلفنهای هوشمند در چین در سال ۲۰۲۲، با کاهش ۱۴ درصدی، به ۲۸۷ میلیون دستگاه رسیده است. برای اولین بار در یک دهه گذشته بود که فروش تلفنهای هوشمند به کمتر از ۳۰۰ میلیون دستگاه رسید.

شیائومی در هند هم با موانعی روبرو است چونکه از این حقیقت که مصرف کنندگان، گوشی های رده بالا را ترجیح می دهند، غافل شد و در نتیجه، جایگاه خویش را بعنوان پرفروشترین برند گوشی در سه ماهه چهارم به شرکت کره ای سامسونگ واگذار کرد.

این شرکت به همراه رقبای خود، به علت نگرانیهای امنیت ملی در مورد اپلیکیشنهای از پیش نصب شده، امکان دارد با تحقیقات امنیتی جدیدی از جانب مقامات هندی روبرو شود. هند، بزرگترین بازار خارجی شیائومی و دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند در جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، شیائومی همینطور سرگرم ساخت خودرو های الکتریکی است. این شرکت اعلام نمود در راه رسیدن به هدف خود برای تولید انبوه اولین خودروهایش در نیمه اول سال ۲۰۲۴ است.

منبع:

1402/01/06
14:29:24
5.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک