سایت شیک : طراحی سایت

وام مسکن چند؟

وام مسکن چند؟

به گزارش سایت شیک، آخرین آمارها از آن حکایت می کند که قیمت هر برگ اوراق مسکن امسال نسبت به حدود دو هفته قبل افزایش پیدا کرده و به ۱۰۹ هزار تومان رسیده است.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، بررسی آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان داده است که هر برگ اوراق وام مسکن (تسه) در فروردین سال قبل ۱۱۰ هزار تومان، در اردیبهشت و خرداد ماه هم ۱۰۷ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۱۰۸ هزار تومان، در مرداد سال قبل ۱۰۹ هزار و ۴۰۰ تومان و در شهریور سال قبل ۱۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۰۷ هزار و۴۰۰ تومان، در آبان ماه ۱۰۷ هزار و ۶۰۰ تومان و آذرماه ۱۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشتند.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل هم با قیمت های ۱۰۷ هزار و ۸۰۰ و۱۰۸ هزار و ۴۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۰۹ هزار تومان قیمت دارد که این گزارش بر مبنای همین قیمت نوشته شده است.
قیمت اوراق برای مجردها و متأهل های تهرانی
بر این اساس، مجردهای ساکن تهران می توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می شود؛ بنابراین برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۰۹ هزار تومانی، ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می شود. همینطور با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۱۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۶۱ میلیون و ۴۰هزار تومان می رسد.
زوج های تهرانی هم بر همین مبنا می توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ ازاین رو زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۸۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود که همراه با هزینه ۱۷ میلیون و ۴۴۰ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۰۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.
قیمت اوراق در سایر استان ها
سقف این تسهیلات برای مراکز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر برای مجردها به ۱۶۰ و برای زوجین به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده است و با عنایت به این که مجردها باید ۳۲۰ و متاهل های ساکن این شهرها هم باید ۶۴۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، مجردها باید ۳۴ میلیون و ۸۸۰ و متاهل ها هم باید ۶۹ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان پرداخت کنند.
منبع:

1401/09/18
12:36:12
5.0 / 5
561
تگهای خبر: خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک