سایت شیک : طراحی سایت
در یك نشست تخصصی بررسی شد

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران

راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران

به گزارش سایت شیک، راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در ایران در یک نشست تخصصی بررسی گردید.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، نشست علمی - تخصصی راهکارهای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور با حضور رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه Ict و تعدادی از کارشناسان این حوزه در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این جلسه علی شیخ حسنی- رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: از اوایل دهه 80 که در واقع احتیاج به تحقیقات میان رشته ای احساس شد، پژوهشکده راهبردی اقتصادی در داخل پژوهشگاه، بوجود آمد و آغاز به کار کرد.
وی ادامه داد: به حق همپای بخش های فنی که اقدامات بسیاری را در زمان دفاع مقدس و پس از آن انجام دادند و پژوهش های بسیار ارزشمند ای در بخش تحقیقات کاربردی انجام دادند و میتوان گفت پژوهشگاه باب خیلی از تجهیزات مخابرات و دانش آنرا بومی کرد، این مورد سبب شد تا هر دانشجوی فارغ التحصیلی از هر کجای ایران می توانست به این دانش بومی دسترسی داشته باشد.
شیخ حسنی اظهار داشت: همینطور مفاهیم میان رشته ای در سطح کشور ترویج پیدا کرد و پروژه های بسیار خوبی توسط این پژوهشگاه انجام شده که میتوان به مواردی مانند پروژه شناخت و بررسی اقتصادی، مالی بازار و سرمایه گذاری در بخش ICT که نتایج بسیار خوبی داشته و پروژه عرضه راهکارهای افزایش سهم ICT در رشد اقتصادی کشور که بسیار اثرگذار بوده است، اشاره نمود.
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و اقتصاد دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان نمود: هم اکنون پژوهشگاه بعنوان پشتیبان مباحث اقتصادی و تمرکز دیجیتال پروژه هایی را دارد.
منبع:

1401/07/25
22:49:08
5.0 / 5
562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک