سایت شیک : طراحی سایت
در بزرگداشت روز ملی فناوری اطلاعات مطرح شد؛

وظیفه وزارت ارتباطات، کمک به کسب و کارها برای عرضه خدمات بهتر است

وظیفه وزارت ارتباطات، کمک به کسب و کارها برای عرضه خدمات بهتر است

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه های این وزارت خانه را برای ایجاد تحول در اقتصاد دیجیتال اعلام نمود و اظهار داشت: وظیفه وزارت ارتباطات تسهیل گری و کمک به کسب و کارها است تا در راه رشد قرار بگیرند و خدمات بهتری به مردم عرضه کنند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، محمدامین آقامیری، امروز در مراسم گرامیداشت روز فناوری اطلاعات که توسط سازمان نظام صنفی کامپیوتری استان تهران برگزار شد، اظهار نمود: گام سوم اقتصاد دیجیتال، هوشمندسازی و تحول دیجیتال است. بعضی از دستگاه ها در راه این گام هستند و برخی هنوز تحول دیجیتال را آغاز نکرده اند. علاوه بر بخش هسته و حوزه پلت فرم ها، تمام صنایع باید به حوزه تحول دیجیتال بپیوندند. این یک برنامه قطعی و جدی برای ورود کشور به حوزه جدید و فناوری های تازه است.
وی خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال باید در چند سال آینده فضای کل کشور را دست بگیرد. ما امروزه مشکلاتی داریم که باید کنار یکدیگر آنها را حل نماییم. دارایی های دیجیتالی و قانون گذاری در این عرصه جزو مسائل جدی است که باید بتوانیم با کمک نظام صنفی و نیازمندی هایی که از جانب اعضای این صنف اعلام می شود، مشکلات موجود را حل نماییم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ ورود نخستین مجموعه استارتاپی کشور به حوزه بورس رقم خورد و امیدواریم در آینده نزدیک هم شاهد ورود درصد قابل توجهی از استارت آپ ها به بورس باشیم تا بتوانند کشور را در راه دیجیتالی شدن همراهی کنند. وزارت ارتباطات در صدد است چهار برنامه را در این عرصه نهایی کنند.
آقامیری درباره برنامه هایی که وزارت ارتباطات برای سوق دادن، شرکتهای توانمند در این عرصه به سمت رفع نیازمندی های کشور اظهار داشت: بخش دیگر در ارتباط با حوزه صادرات است که باید برنامه ای برای اتصال استارت آپ ها به بازار جهانی داشته باشیم تا مشکلات کسب و کارها در این حوزه حل شود. بعضی از استارت آپ ها در جریان برنامه صادرات هستند و الان با آنها درحال همکاری هستیم تا نخستین برنامه صادراتی را هفته آینده در مسافرت وزیر ارتباطات به روسیه انجام بدهیم.
وی افزود: برنامه بعدی حوزه ای است که اغلب کسب و کارها از آن بعنوان نیازمندی یاد می کنند، نداشتن نیروی کار ماهر است. برای رفع این مساله آموزش پایه و تخصصی برنامه ای است که با همکاری شرکتهای فعال در این عرصه فعالیت دارند کار را پیش می بریم و دست هر مجموعه ای که قصد همراهی در این حوزه دارد را به گرمی می فشاریم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برنامه دیگر وزارت ارتباطات، تحول دیجیتال است، تصریح کرد: باید تحول دیجیتال را در تمام کشور پیش ببریم. وزارت ارتباطات وظیفه خویش را تسهیل گری و کمک به کسب و کارها می داند تا آنها رشد کرده و خدمات بهتری به مردم عرضه کنند. کسب و کارها، وزارت ارتباطات را در کنار خود ببینند و بعنوان عضوی از تیم خود روی ما حساب کنند.
در این مراسم همینطور حسین اسلامی -رئیس نظام صنفی کامپیوتری استان تهران- درباره مشکلاتی که صنف فناوری با آن روبه رو است، اظهار داشت: یکی از کارهای مهمی که باید در حوزه فناوری اطلاعات صورت گیرد، منصوب کردن افراد در حد مدیرعامل در دستگاههای اجرایی می باشد. باید در دستگاه ها فردی در قامت معاون وزیر داشته باشیم که ادبیات اقتصاد دیجیتال را بفهمد و بتواند در این عرصه همکاری بهتری را رقم بزند.
وی ادامه داد: مشکلات اصلی صنف فناوری اطلاعات، بر دوش وزارت ارتباطات نیست. زمانی که پای مسائلی مانند بیمه، بهداشت، تجهیزات، ثبت سفارش و مسائلی از این دست به میان می آید باید وزارت اقتصاد، رفاه، بهداشت و گمرک ورود کنند. صنف فناوری اطلاعات به تعامل و همراهی تمام دستگاههای اجرایی نیاز دارند. نیاز دیگر حوزه فناوری اطلاعات در ارتباط با قوه قضاییه است. به این شکل که اگر زمانی نیاز بود درباره شرکتهای دانش بنیان حکمی صادر کنند، قبل از آن به مشاوران فعال در این عرصه مراجعه نموده و از آنها کمک بگیرند.
رئیس نظام صنفی کامپیوتری استان تهران تصریح کرد: از مجلس شورای اسلامی هم خواهش می نماییم پیش از نهایی کردن طرح و موضوعات مختلفی که در مجلس مطرح می شود، با اعضای صنف فناوری صحبت کرده و نظرات آنها را جویا شوند.1401/04/24
16:38:39
5.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک