سایت شیک : طراحی سایت
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مطرح كرد

راه مقابله با سم پاشی فضای مجازی حضور فعال در این حوزه است

راه مقابله با سم پاشی فضای مجازی حضور فعال در این حوزه است

به گزارش سایت شیک نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با سم پاشی های فضای مجازی باید برنامه ریزی کرد، با جوانان و گروههای دارای رسانه ارتباط گرفت و شبکه سازی کرد و در عین حال محتوای مناسب و کوتاه تولید کرد و حضور جدی و فعال در این حوزه داشت.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور بامداد امروز - دوشنبه - در نخستین گردهمایی مدیران استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره جدید فعالیت خود، اظهار داشت: دفاع مقدس تابلوی بی نظیراز همه ی ارزش های انسانی، اسلامی و معنوی بود.

وی اضافه کرد: خون مطهر شهدای جبهه مقاومت، طراحی استکبار جهانی را برای از بین بردن حکومت مبتنی بر ولایت و امامت خنثی کرد. یاد و نام سردار حاج قاسم سلیمانی هنوز دل ها را می لرزاند. وقتی کار برای خدا باشد و اخلاص خمیر مایه اعمال شود، خدا این طور فرد را تجلی می دهد.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه دهه اول ماه ذی الحجه دهه بسیار با عظمتی است؛ اظهار داشت: خداوند به این دهه قسم یاد کرده است؛ «والفجر و لیال عشر» و ما را موظف به ذکر و یاد خودش «وَ یَذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ فی أَیَّامٍ مَعْلُوماتٍ» کرده است. این «ایام معلومات» از حیث ارزش و اهمیت در تراز ماه مبارک رمضان است و پیامبر، عمل خیر در این ایام را ازکی، اعظم و احب دانسته اند و حتی برتر از جهاد در راه خدا. از خدا بخواهیم به ما حال توجه و تذکر بدهد. همه کامیابی ها و پیروزی ها در گرو ارتباط با خداست. ارزش هر کس به میزان ارتباط او با خداست. کسانی که مسئولیتی دارند وظیفه سنگین تری در ایجاد ارتباط با خدا و ذکر و یاد پروردگار دارند.

موسی پور سپس به تشریح عملکرد هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره جدید پرداخت و اظهار داشت: هر نهاد و مجموعه ای پس از گذشت زمان، احتیاج به بازبینی، صدمه شناسی و ایجاد تحول در ساختار، برنامه ها و روش های خود دارد. بدون شک ساختار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیازمند تغییر و تحول است و در این راه باید نوع مأموریت ها با ساختار و ساز و کار موجود شورا تناسب و هماهنگی داشته باشد، بنابراین متناسب سازی ساختار با نوع مأموریت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برنامه های سال ۱۴۰۱ و ساختار پیشنهادی جدید شورا تهیه و در این همایش برای همفکری و بهره مندی از نظرات مدیران عرضه خواهد شد همینطور در این زمان نسخه نخست سند تحول شورا تدوین شد که بعد از بحث و بررسی در این همایش و جمع بندی نظرات مدیران دفاتر استانی نهائی می شود.

وی اظهار داشت: مطابق قانون، شورای هماهنگی وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی، سازماندهی و راهبری مناسبت ها و مراسم را برعهده دارد و جایگاه ما تصدی گری نیست وباید ظرفیت های مردمی با هماهنگی و انسجام در قالب یک برنامه مدون ضد جنگ تبلیغاتی و روانی دشمن وارد میدان شوند و شورا نقش هماهنگ سازی و قرارگاهی داشته باشد. یکی از موضوعات مهم که همواره بیان شده؛ مردمی سازی و نقش و مشارکت جدی آحاد مردم در برگزاری مراسم و مناسبت هاست. طراوات و تازگی بخشیدن به مناسبت ها و مراسم و استفاده از ابتکارات و ایده های جدید و طرح های نو باید مورد توجه جدی باشد.

موسی پور در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت شناخت دشمن تصریح کرد و خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد جامعه کنونی، پیش از انقلاب و آن وضعیت فلاکت بار و رژیم منحوس و سال های سیاه و پر از ظلم و فساد و بیداد را درک نکرده اند و با هجمه سنگین و عملیات تبلیغاتی و روانی مواجهند. دشمن با سیاه نمایی ها، کوچک نمایی پیشرفت ها، بزرگنمایی نقاط ضعف و مشکلات و تلاش در ایجاد فضای یاس و نا امیدی با استفاده از فن آوری های نوین ارتباطی و ابزار هنر، افکار و اندیشه ها را هدف قرار داده و راهکار مقابله با این ترفند بدخواهان «جهاد تبیین» است. به مقوله تبلیغ و تبلیغات ساده و سطحی نمی توان پرداخت. تبلیغات علم و هنر است. باید با تشکیل هیئت های اندیشه ورز با حضور افراد صاحب نظر و اندیشمندان این حوزه، مبحث شناسی ومسئله یابی کرد و ایده ها و طرح های نو و روش های جدید عرضه نمود.

موسی پور در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به کارکردهای فضای مجازی اظهار داشت: نوک تیز حملات دشمنان نظام، جنگ تبلیغاتی است و هم افزایی ظرفیت ها وجهاد تبیین، راه برون رفت از محاصره تبلیغاتی دشمن است و باید مقابله با عملیات روانی و جنگ رسانه ای دشمن، دغدغه جدی همه مسؤلان و دستگاههای نظام باشد و لوازم و لزوم های آن هم مورد توجه قرار گیرد. دشمنان متحد و منسجم عمل می کنند و اگر ما پراکنده و متفرق عمل نماییم اساسا نمی توانیم مقابله مناسب در مقابل آرایش آنان داشته باشیم. فضای مجازی می تواند فرصتی باشد در رویارویی با تهدید دشمن و این بستگی به اهتمام ما دارد و باید برای این مساله برنامه ریزی کرد و با جوانان و گروههای مختلف که رسانه دارند ارتباط برقرار و شبکه سازی نمود و در عین حال محتواهای مناسب و کوتاه تولید و در جهت مقابله با سم پاشی های فضای مجازی عرضه و حضور جدی و فعال در فضای مجازی داشت.

وی با اشاره به اینکه بکارگیری ظرفیت عظیم تشکل های دینی و هیات های مذهبی در مساجد و تکایا در کنار بهره مندی از نیروی خلاق جوان بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: بر نظم در انجام کار، ایجاد تعامل با سایر دستگاهها، جدیت در انجام ماموریتها، بهره مندی از ظرفیتهای جدید، ارتباط با عناصر تاثیرگذار، استفاده از نخبگان و ایدههای نوین، بهره گیری از ظرفیتهای استانی، انتقال تجربیات و ایدههای جدید خود به سایر همکاران در استانها و شبکه سازی فعال و موثر تصریح کرد.

لازم به ذکر است این همایش به مدت دو روز با حضور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد و در این جلسه سردار سرلشکر دکتر سلامی فرمانده سپاه پاسداران، حجت الاسلام و المسلمین خطیب وزیر محترم اطلاعات و دکتر حسینی معاون رئیس جمهور برگزار شد.

منبع:

1401/04/20
21:11:25
5.0 / 5
694
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک