سایت شیک : طراحی سایت

چند دستگاه خودپرداز بیتکوین در جهان نصب شد؟

چند دستگاه خودپرداز بیتکوین در جهان نصب شد؟

سایت شیک: همانطور که استفاده از ارزهای دیجیتال به جریان اصلی تبدیل می شود، این بخش زیرساخت هایی را برای تسهیل انتقال مانند دستگاه های خودپرداز بیتکوین به وجود می آورد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا و به نقل از فینبلود، باوجود این واقعیت که بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون تحت فشار نزولی قرار دارد اما این امر مانع از نصب دستگاه های خودپرداز بیتکوین در سراسر جهان نشده و تعداد این دستگاهها همچنان درحال گسترش است.
برمبنای داده های این سایت، تعداد دستگاه های خودپرداز بیتکوین نصب شده در سراسر جهان در تاریخ اول ژانویه ۳۴هزار و ۳۴۰ عدد بود. با این وجود، این تعداد از آن تاریخ حدودا ۳۰۰۰ عدد بالا رفته است و هم اکنون به ۳۷هزار و ۳۳۸ دستگاه خودپرداز بیتکوین رسیده است.
از شروع سال ۲۰۲۲ در مجموع ۲۹۹۸ دستگاه خودپرداز بیتکوین نصب شده است که بطور متوسط روزانه ۲۳ دستگاه نصب می شود. با توجه به این که رادار Coin ATM همه دستگاه های خودپرداز بیتکوین در سراسر جهان را ردیابی نمی کند، ممکنست تعداد واقعی بطور قابل توجهی بیشتر باشد.
در مقایسه با نتایج تحقیق دیگری در این عرصه حدود ۲۰هزار دستگاه خودپرداز بیتکوین در سال ۲۰۲۱ تولید شده است که هر روز بیش از ۵۰ دستگاه جدید فعال می شود.
با افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز بیتکوین درحال کار، واضح است که این دستگاهها با استقبال گسترده تری از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان قابل توجه تر می شوند، خصوصاً ایالات متحده بیشترین تعداد نصب خودپرداز بیتکوین را به خود دیده است.
دستگاه های خودپرداز بیتکوین در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال محبوب هستند، آنانی که می خواهند بدون نیاز به گذراندن مراحل زمان بر مشتری خودرا بشناسید (KYC) که در بیشتر پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال مورد نیاز است از این دارایی بهره مند شوند.
علاوه بر این، دستگاه های خودپرداز بطور فزاینده ای برای مساعدت با تسهیل پرداخت های بیتکوین مورد استفاده قرار می گیرند، خصوصاً این که کسب و کارهای بیشتری در موقعیتی قرار می گیرند که بوسیله امکان پرداخت مشتریان با بیتکوین، از ارزهای دیجیتال سود ببرند. این خاصیت با تعیین بیتکوین بعنوان پول نقد قانونی در السالوادور و بتازگی جمهوری آفریقای مرکزی بیشتر تقویت شده است.
شرکتها دستگاه های خودپرداز دوطرفه را تبلیغ می کنند که مجهز به خاصیت عملکردی دوگانه هستند که به مشتریان امکان می دهد هم ارزهای دیجیتال خریداری کنند و هم بفروشند. تقاضا برای دستگاه های خودپرداز دو طرفه در نتیجه قابلیت های چند منظوره موجود در این دستگاهها درحال افزایش است.
مانند بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال، محیط خودپرداز بیتکوین درحال تغییر است برای اینکه سازندگان به دنبال سرمایه گذاری بر کاربرپسند بودن دستگاه در کوشش برای افزایش سود خود هستند.
منبع:

1401/02/21
20:06:09
5.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک