سایت شیک : طراحی سایت
سخنگوی وزارت ارتباطات:

طرح صیانت به شورایعالی فضای مجازی ارجاع شد

طرح صیانت به شورایعالی فضای مجازی ارجاع شد

به گزارش سایت شیک سخنگوی وزارت ارتباطات اظهار داشت: طرح معروف به صیانت جهت بررسی به شورایعالی فضای مجازی ارجاع شد.


به‬ گزارش‬ خبرنگار مهر، مهدی سالم در توئیتر نوشت: ‏با نامه رئیس مجلس، طرح معروف به صیانت جهت بررسی به شورایعالی فضای مجازی ارجاع شد. او همینطور اظهار داشت: ‏با پیگیری های سازمان تنظیم مقررات‬ ارتباطات، دولت هزینه استفاده مجانی از شاد را به اپراتورها پرداخت کرد. به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، روز دوشنبه هفته گذشته جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف طرح نظام تنظیم مقررات فضای مجازی معروف به «طرح صیانت» برگزار شد و برای کسی نظر نمایندگان در مورد بقای این طرح در کمیسیون مشترک، رای گیری استمزاجی صورت گرفت.
در این رای گیری تعداد آرای مخالفان ابقاء ۱۲۰ رای از ۲۴۱ رای حاضر بود و مخالفان ابقاء طرح در کمیسیون مشترک، به ۵۰ درصد نرسیدند.
در این حوزه حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تشریح اتفاق رخ داده جهت بررسی طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی معروف به طرح صیانت، اظهار داشت: هدف از تشکیل جلسه غیرعلنی بیان استدلال موافقان و مخالفان در یک فضای منطقی بود تا تصمیمی حقوقی در اینباره گرفته شود. در ابتدا رئیس کمیسیون مشترک بررسی طرح تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی توضیحاتی را عرضه داد. سپس ۳ نفر موافق و ۳ نفر مخالف صحبت کردند. یعنی کسانی که می خواستند این طرح در کمیسیون مشترک به صورت اصل ۸۵ بررسی شود و همینطور متقاضیان برگشت طرح به صحن علنی، هر کدام در مدت ۵ دقیقه صحبت هایشان را بیان نمودند. در نهایت رای استمزاجی گرفته شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به رای استمزاجی گرفته شده دو نظر از لحاظ حقوقی مطرح است؛ یک نظر می گوید کار تمام شده و همین رای استمزاجی، رای جلسه علنی تلقی می شود. نظر دیگر آن است که بر مبنای مواد ۱۶۵ و ۱۶۷ آئین نامه داخلی مجلس باید باردیگر مبحث بررسی نشدن طرح در کمیسیون مشترک طبق اصل ۸۵ و ارجاع آن به صحن علنی، در جلسه علنی رای گیری شود. این دو نظر حقوقی به کنکاش حقوقی نیاز دارد و هر نتیجه ای حاصل شود، اساسا نمایندگان در مقابل آن تمکین خواهند کرد.
الان گفته می شود که رئیس مجلس در نامه ای به دبیر شورایعالی فضای مجازی خواهان بررسی طرح صیانت در این شورا و اظهار نظر در مورد سیاست های کلان در ارتباط با فضای مجازی شده است.


منبع:

1401/01/28
09:14:30
5.0 / 5
790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک