سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات مطرح كرد

می توانیم صادرکننده نیروی انسانی ماهر باشیم

می توانیم صادرکننده نیروی انسانی ماهر باشیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر اظهار داشت: اگر به درستی عمل نماییم و نیروهای ماهر خوبی در این عرصه تربیت نماییم، نباید نگران این مساله باشیم و ضمن تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، می توانیم صادرکننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.


به گزارش سایت شیک به نقل از وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در دیدار با شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور، از تمامی فعالان این حوزه خواست با تمام توان برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور تلاش کنند. در ابتدای این جلسه، اعضای شورای مرکزی سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور به مشکلاتی مانند مهاجرت نخبگان و متخصصین حوزه ICT، موضوعات مربوط به صنف و اتحادیه و از دست رفتن زمان توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور اشاره کردند.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات پس از طرح مسائل و مشکلات از جانب اعضای این شورا با اشاره به این که اقتصاد جدید مبتنی بر ICT است، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده این مشکلات در نهایت در کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت بررسی و حل خواهد شد. پس از حل مشکلات پیش رو باید تمام امکانات کشور و بخش ICT برای تحقق شبکه ملی اطلاعات که زیرساخت اصلی اقتصاد دیجیتال است بسیج شود.
وی با اشاره به استقبال نسل جدید در دانشگاه ها از رشته فناوری اطلاعات، اضافه کرد: باید نگاه ها را در این عرصه تغییر داد و اگر فناوری اطلاعات را بعنوان زیرساخت اصلی کشور ندانیم در آینده گرفتار بحران می شویم. دولت سیزدهم نیز نگاه ویژه و فرصت محوری به این حوزه دارد و حل خیلی از مشکلات کشور را تنها بوسیله فناوری اطلاعات میسر می داند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعالان صنعت ICT کشور خواست در کمیته های تخصصی کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت برای ارائه نظرات و ایده های خود حضور فعالی داشته باشند و اظهار داشت: امیدواریم با فعالیت کارگروه اقتصاد دیجیتال بتوانیم موانع کسب وکارهای این حوزه را برطرف نماییم و به سرعت به قطب اقتصاد دیجیتال منطقه تبدیل شویم.
زارع پور درباره نگرانی مهاجرت نیروی انسانی ماهر در این عرصه نیز اضافه کرد: اگر ما به درستی عمل نماییم و نیروهای ماهر خوبی در این عرصه تربیت نماییم نباید نگران این مساله باشیم و می توانیم این چالش را به فرصت تبدیل نماییم و ما ضمن تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور، صادرکننده نیروی انسانی ماهر هم باشیم.1400/12/09
23:07:03
5.0 / 5
776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک