سایت شیک : طراحی سایت
وزیر ارتباطات اعلام كرد

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

تست سرعت یک گیگابیتی بر بستر فیبر نوری

به گزارش سایت شیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به تست سرعت نزدیک به یک گیگابیت برثانیه در مراسم واگذاری پورت های پرسرعت فیبر نوری، اظهار داشت: مردم می توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خویش را از راه سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، رونمایی از طرح ملّی توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، روز گذشته با آغاز به کار ۵۰۰ هزار پورت فیبرنوری پرسرعت، شروع شد. به قول مسئولان وزارت ارتباطات، فیبر نوری باید به ۲۰ میلیون خانه و محل کسب و کار برسد و شبکه پایدار، پرسرعت و ایمن را تأمین کند و با اجرای تدریجی این پروژه، مردم سرعت های چند ۱۰ و بلکه صدمگابیت برثانیه را تجربه خواهند کرد.
در این راستا عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با انتشار تصویر زیر، در اینستاگرام نوشت: روز گذشته در مراسم آغاز واگذاری پورت های پرسرعت فیبر نوری، در دو شهر مقدس مشهد و قم، تست سرعت انجام شد که در مشهد نتیجه بیشتر از ۵۰۰ مگابیت برثانیه و در قم نزدیک به یک گیگابیت برثانیه بود که مایه شادمانی است.


وی با اشاره به اینکه با فیبر نوری دیگر محدودیت سرعت مفهوم نخواهد داشت و بستر شبکه برای انواع خدمات مورد نیاز مردم آماده خواهد شد، اضافه کرد: هرچند در ارتباطات همراه وضعیت به نسبت بهتری داریم اما در ارتباطات ثابت عقبیم که به فضل خداوند و با تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور به سرعت جبران می نماییم و تا آخر دولت سیزدهم ۲۰ میلیون پورت مبتنی بر فیبر نوری در سرتاسر کشور راه اندازی خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: بزودی کار اجرایی فیبر نوری خانگی در همه شهرها شروع می شود. یا علی مدد گفته ایم و با سرعت به سمت یک شبکه پرسرعت و با کیفیت حرکت می نماییم. هموطنان عزیز می توانند پیشرفت این پروژه و وضعیت آن در استان خویش را از راه سایت www.iranfttx.ir دنبال کنند و در آینده می توانند با وارد کردن کد پستی محل سکونت خود، از زمان تقریبی فعال شدن این پروژه در محله خود آگاه شوند.
منبع:

1400/11/27
22:25:13
5.0 / 5
784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک