سایت شیک : طراحی سایت

مجوزهای فروش چند میلیارد دلاری برای تأمین کنندگان هواوی

مجوزهای فروش چند میلیارد دلاری برای تأمین کنندگان هواوی

به گزارش سایت شیک شرکتهای تأمین کننده قطعات برای شرکت مخابراتی هواوی و شرکت تراشه سازی SMIC چین مجوزهایی به ارزش میلیاردها دلار از نوامبر تا آوریل برای فروش کالا و فناوری به این دو شرکت تحت تحریم تجاری آمریکا دریافت نمودند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، طبق اسنادی که از جانب کنگره آمریکا انتشار یافت، ۱۱۳ مجوز صادرات به ارزش ۶۱ میلیارد دلار برای تأمین کنندگان قطعات به منظور فروش محصولاتشان به هواوی و ۱۸۸ مجوز به ارزش حدود ۴۲ میلیارد دلار برای فروش به شرکت SMIC صادر گردیده است.

این آمار نشان داد از هر ۱۰ درخواست مجوز، با بیشتر از ۹ درخواست تأمین کنندگان شرکت SMIC موافقت شد و ۶۹ درصد درخواست ها برای فروش به هواوی در همین مدت مورد تایید قرار گرفته است.

این آمار دشمنان چین در واشنگتن را که تلاشهای متمرکزی برای محروم کردن شرکتهای چینی از دسترسی به فناوری پیشرفته آمریکایی انجام داده بودند، به خشم آورده است. مارکو روبیو، سناتور جمهوریخواه به رویترز گفت تصور می کند پرزیدنت جو بایدن بایدن درباره اینکه چرا این شرکت ها همچنان معافیت دریافت می کنند، توضیح دهد.

هواوی در ماه مه سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانی های امنیت ملی در فهرست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفت و در نتیجه تأمین کنندگان قطعات آمریکایی و سایر شرکت ها باید برای فروش محصولاتشان به این شرکت چینی، مجوز ویژه دریافت نمایند. شرکت SMIC هم در دسامبر سال ۲۰۲۰ به علت نگرانی از دادن فناوری پیشرفته به کاربران نظامی توسط این شرکت، به فهرست سیاه تجاری افزوده شد.

عمده مجوزهای صادر شده اجازه فروش اقلام حساس را نمی دهند. از ۱۱۳ مجوز تایید شده برای هواوی در این زمان، ۸۰ مجوز برای کالاهای غیرحساسی بودند که تنها به دریافت یک مجوز نیاز دارند چونکه دریافت کننده آنها تحت تحریم قرار دارد. برای شرکت SMIC این آمار ۱۲۱ از ۱۸۸ مجوز بود. مجوزهای صادره معمولاً به مدت چهار سال اعتبار دارند.

بر اساس گزارش رویترز، در دوران ریاست جمهور ترامپ مجوزهایی به ارزش ۸۷ میلیارد دلار برای فروش به هواوی بعد از تحریم شدن این شرکت صادر شده بود.
1400/08/01
10:10:14
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: شركت , فناوری , كاربر , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک