سایت شیک : طراحی سایت

هشدار مدیر واتساپ درباره سیستم مراقبتی اپل

هشدار مدیر واتساپ درباره سیستم مراقبتی اپل

یک روز بعد از اینکه شرکت اپل تایید نمود می خواهد از نرم افزار جدیدی برای شناسایی موارد سوءاستفاده از کودکان در تصاویری که از آیفون به سرویس ابری آی کلود بارگزاری می شود استفاده نماید، مدیر واتساپ نسبت به این برنامه ابراز نگرانی کرد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، ویل کت کارت، مدیر واتساپ در رشته توییتی اعلام نمود اپل یک سیستم مراقبتی را ساخته و اداره می کند که می تواند به آسانی برای اسکن محتوای خصوصی برای هر آنچه که این شرکت یا دولتی تصمیم می گیرد کنترل کند، استفاده گردد. وی همین طور نسبت به احتمال سوءاستفاده از این سیستم در چین یا کشورهای دیگر یا سوءاستفاده از آن توسط شرکتهای سازنده جاسوس افزار ابراز نگرانی کرد.

بر اساس گزارش انگجت، سخنگوی اپل اظهارات کت کارت درباره این نرم افزار را رد و اشاره کرد که کاربران می توانند تصاویر آی کلود را غیرفعال کنند. اپل همین طور اعلام نموده که این سیستم برمبنای پایگاه داده تصاویر مرکز ملی کودکان مفقود و لطمه دیده و سازمانهای دیگر آمریکا طراحی شده و امکان ندارد به شکل دیگری عمل کند.

شرکت اپل روز جمعه اعلام نمود سیستم چک تصاویر قبل از بارگزاری آنها به آی کلود را برمبنای کشور به کشور و برمبنای قوانین محلی راه اندازی خواهدنمود. این سیستم ابتدا در آمریکا راه اندازی می شود.

گروههای ایمنی کودکان از اپل برای اینکه مانند فیسبوک، مایکروسافت و گوگل اقداماتی را برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان در پیش می گیرد، تمجید کردند اما چک تصاویر در آیفون قبل از بارگزاری شدن آنها در آی کلود نگرانیهایی را مطرح کرده است. شرکتهای فناوری دیگر تصاویر را بعد از اینکه به سرورهایشان بارگزاری شدند، بررسی می کنند.
1400/05/17
15:56:27
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: سرویس , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک