سایت شیک : طراحی سایت
رییس سازمان فضایی ایران اعلام كرد

۳۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران و منطقه

۳۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی در ایران و منطقه

رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: در گزارشی آمده بود که هم ایران و هم منطقه طی ۱۸ ماه گذشته بیشتر از ۳۰ میلیارد دلار خسارت ناشی از مخاطرات طبیعی داشته اند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، مرتضی براری امروز در مراسم امضای تفاهمنامه چهارجانبه بین روسای سازمان هواشناسی، سازمان فضایی ایران، سازمان نقشه برداری و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، اظهار نمود: امیدواریم این تفاهمنامه کمک نماید تا بتوانیم سهم مناسب تری در مدیریت مخاطرت طبیعی و هدایت آن به سمت پیشبینی و پیشگیری داشته باشیم.
وی افزود: شکل گیری این همکاری ها می تواند کمک نماید تا در کشور بخشی از خسارات ناشی از مخاطرات طبیعی را مدیریت نماییم و با کارگروه هایی که شکل می گیرد و هماهنگی های بین این دستگاه ها بتوانیم این عرصه را مدیریت نماییم.
براری اضافه کرد: لازم است تلاش نماییم فضا را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه هم فراهم نماییم. تمام تلاش سازمان فضایی هم این است که بتواند در تولید داده هایی که مورد نیاز کشور است، نقش آفرینی کند. ما امروزه بیشتر از ۱۰ ماهواره داریم که از راه آن به صورت آنلاین داده دریافت می نماییم و روزانه بیشتر از ۳۳ دریافت آفلاین داریم که این داده ها می تواند در حوزه های مختلف بخصوص در بخش کشاورزی نقش آفرینی کند.1400/04/28
20:01:29
5.0 / 5
1312
تگهای خبر: آنلاین , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک