سایت شیک : طراحی سایت

حملات فیشینگ برای آلوده كردن شركت های انرژی و نفت و گاز

حملات فیشینگ برای آلوده كردن شركت های انرژی و نفت و گاز

سایت شیک: مدتی است ارسال ایمیل های آلوده به بدافزار به شرکت های انرژی و مؤسسات همکار با آنها با هدف سرقت اطلاعات از این شرکتها تشدید شده است.به گزارش سایت شیک به نقل از زد دی نت، هکرهای اینترنتی از این طریق شرکت های انرژی، نفتی، گازی و دیگر مؤسسات همکار با آنها را هدف گرفته اند و با ارسال ایمیل های فیشینگ تلاش می کنند اسامی کاربری، کلمات عبور و دیگر اطلاعات حساس را از شرکت های مذکور بدزدند.
بررسی های مؤسسه امنیت سایبری اینتزر نشان میدهد حملات فیشینگ یاد شده از یک سال قبل شروع و تلاش فراوانی شده تا این ایمیل ها پاسخ به ایمیل های قبلی مدیران و مسئولان شرکت های هدف به نظر برسند. این ایمیل ها حاوی لوگوهای رسمی شرکتها هستند و در آنها به قراردادها و پروژه های مشترک دوجانبه اشاره شده تا مخاطب اقناع شود.
بخش عمده شرکتها و مؤسسات هدف این حملات در آمریکا، امارات متحده عربی، آلمان و کره جنوبی قرار دارند. همراه با این ایمیل ها فایل های ضمیمه با فرمت پی دی اف، ای اس او یا سی ای بی ارسال می شوند که با کلیک بر روی آنها بدافزاری بر روی کامپیوتر های شخصی با هدف سرقت اطلاعات مختلف نصب می شود. باتوجه به پیچیدگی های این حمله جدید عامل یا عاملان آن هنوز شناسایی نشده اند.


منبع:

1400/04/24
11:56:52
5.0 / 5
1287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک