سایت شیک : طراحی سایت

افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری جدید به هزار شركت

افزایش آمار قربانیان حمله باج افزاری جدید به هزار شركت

شرکت امنیتی ˮهانترس لبزˮ اعلام نمود حمله باج افزاری گسترده به زنجیره تامین نرم افزار، بیش از هزار کسب وکار را تا حالا درگیر کرده و شمار آنها ممکنست افزایش پیدا کند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این حمله فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده را هدف گرفته که خدمات فناوری اطلاعات را برای شرکتهای کوچک و متوسط فراهم می کنند. چنین حملاتی می تواند تاثیرات تکثیرشونده داشته باشد برای اینکه هکرها می توانند در مرحله بعد به شبکه های مشتریان فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده دسترسی پیدا کرده و نفوذ کنند.

جان هاموند، محقق امنیت سایبر در شرکت "هانترس لبز" اظهار نمود: تا حالا بیش از ۲۰ شرکت فراهم کننده خدمات مدیریت شده هدف این حمله باج افزاری قرار گرفته اند. تاثیر این حمله به تدریج روشن می شود. بعنوان مثال فروشگاه مواد غذایی زنجیره ای کوپس با بیش از ۸۰۰ شعبه در سوئد روز شنبه نتوانست فعالیت کند برای اینکه این حمله موجب اختلال عملکرد صندوقهای پول این فروشگاه شد.

این هکرها بعنوان گروه باج افزاری REvil شناسایی شدند که در روسیه مستقر هستند و متهم هستند ماه گذشته به شرکت صنایع گوشتی جی بی اس حمله کردند.

طبق تحقیق شرکت امنیت سایبری ESET، قربانیان حمله باج افزاری اخیر در ۱۱ کشور شناسایی شده اند.

به نظر می رسد این هکرها شرکت نرم افزاری Kaseya که در میامی آمریکا مستقر است و برای فراهم کنندگان خدمات مدیریت شده نرم افزار طراحی می کند را هدف قرار داده اند.

به گفته هاموند، آنچه این حمله را منحصر می کند، تاثیر تراوشی بوده که از فراهم کننده خدمات مدیریت شده به شرکتهای کوچک داشته است. شرکت Kaseya به مدیریت شرکتهای بزرگ تا کوچک در سطح جهانی می پردازد بدین سبب پتانسیل انتشار باج افزار به کسب وکارها در هر سایزی وجود داشته است.

این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود اف بی آی را باخبر کرده است. همین طور اعلام نمود تا حالا کمتر از ۴۰ مشتری را شناسایی کرده که تحت تاثیر حمله باج افزاری قرار گرفته اند.

دو منبع مطلع از رخنه های صورت گرفته به بلومبرگ گفتند شرکتهای فراهم کننده خدمات مدیریت شده Synnex Corp و Avtex در این حمله باج افزاری هدف قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جورج دمو، رئیس شرکت Avtex در پیامی به بلومبرگ اعلام نمود صدها شرکت فراهم کننده خدمات مدیریت شده، هدف حمله قرار گرفته اند. ما با مشتریانی که با حمله باج افزاری روبرو شده اند همکاری می نماییم تا به احیای فعالیتشان کمک نماییم.
1400/04/14
10:13:05
5.0 / 5
1261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک