سایت شیک : طراحی سایت

مسیر توسعه فناوری های فضایی سخت، زمان بر و پرهزینه است

مسیر توسعه فناوری های فضایی سخت، زمان بر و پرهزینه است

به گزارش سایت شیک رییس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر ضرورت مشارکت تمامی بازیگران بخش فضایی در توسعه فناوری های فضایی اظهار داشت: مسیر توسعه فناوری های فضایی سخت، زمان بر و پرهزینه است و غلبه بر دشواری های این مسیر مستلزم همکاری مؤثر بین تمامی بازیگران بخش فضایی کشور است و بدون شک، یکی از همکاران اصلی پژوهشگاه در این راه، دانشگاه ها هستند.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، دکتر حسین صمیمی در نشست ارائه دستاوردهای فناورانه پژوهشگاه فضایی که با حضور اساتید فعال دانشگاهی در زمینه طراحی و ساخت ماهواره، در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، ضمن تاکید بر توسعه فناوری بعنوان اصلی ترین ماموریت پژوهشگاه اظهار نمود: به لطف خدا و با تاکید بر همت متخصصان جوان و متعهد پژوهشگاه، تا حالا قدم های بزرگی در این عرصه برداشته شده و نتایج حاصل از این فعالیت ها نه فقط توانسته بخش زیادی از نیازمندی های پروژه های عملیاتی پژوهشگاه را مرتفع کند، بلکه توانسته به سایر صنایع نیز راه پیدا کند و نقش بهادار سرریز دانش فضایی به سایر صنایع را نشان دهد.

وی اضافه کرد: الحمدلله صنعت فضایی در مقایسه با سایر صنایع از توانمندی های دانشگاهیان به خوبی بهره مند شده و یکی از دلیلهای پیشرفت کشور در زمینه فضایی، ریشه های عمیق آن در دانشگاه هاست. وجود اساتید اهل فن که هم در تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه فضایی خوش درخشیده اند و هم در عرصه اجرای پروژه های ملی افتخارآفرینی کرده اند، مؤید این مساله است که همکاری بین پژوهشگاه فضایی ایران و دانشگاه ها می تواند به توسعه فناوری های فضایی سرعت بیشتری بخشد.

صمیمی با تاکید بر ضرورت برقراری و حفظ این تعاملات اشاره کرد: در همین راستا، مجموعه نشست هایی با عنوان "ارائه دستاوردهای فناورانه" توسط پژوهشگاه برنامه ریزی شد تا در قالب آن، توانمندی ها و دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران در زمینه های مختلف فناوری های فضایی معرفی شود و با در نظر گرفتن نیازهای آتی مطابق با برنامه های راهبردی بخش فضایی، زمینه های همکاری با بازیگران بخش فضایی شناسایی شود.

وی در آخر ابراز امیدواری کرد: ماحصل این همکاری ها می تواند منجر به هم افزایی و دستیابی سریع تر کشور به اهداف خود در بخش فضایی شود.
پژوهشگاه فضایی ایران مصداق استقلال و اقتدار آفرینی ملی است
معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز در دومین روز این جلسه اظهار داشت: دستاوردها و محصولاتی که پژوهشگاه فضایی ایران به آن دست یافته است، تبلور و مصداق افتخار، اقتدار و عزت ملی است.

امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان با تاکید بر این که حوزه فضا بعنوان یکی از تعیین کننده ترین عرصه های علم و فناوری و یکی از مصادیق حرکت در لبه فناوری اظهار نمود: دستاوردها و محصولاتی که این پژوهشگاه به آن دست یافته است، تبلور و مصداق افتخار، اقتدار و عزت ملی است.

وی اضافه کرد: توانمندی ها، ظرفیت ها و بسترهای آزمایشگاهی راه اندازی شده در این پژوهشگاه برای ما بسیار کاربردی است و ماحصل این هم افزایی می تواند برکات بسیاری را برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، امیر فخری، رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح نیز ضمن ابراز خرسندی و شایان تقدیر دانستن توانمندی های پژوهشگاه اظهار داشت: ما نیز در سازمان در دو حوزه سنجش از دور و سامانه های موقعیت یابی و ناوبری به طورجدی نیازمند داده های ماهواره ای هستیم و باتوجه به این نیاز جدی، این آمادگی را داریم تا در امتداد تامین نیازهای وزارتخانه ها و دستگاه های دیگر، با پژوهشگاه فضایی ایران همکاری داشته باشیم.
منبع:

1400/04/02
19:06:12
5.0 / 5
1126
تگهای خبر: بازی , صنعت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک