سایت شیک : طراحی سایت

گزینه نظامی آمریكا برای مقابله با حملات سایبری

گزینه نظامی آمریكا برای مقابله با حملات سایبری

سایت شیک: مقامات آمریکایی فشار بر شرکتها و دشمنان خارجی برای مبارزه با خلافکاران سایبری را زیاد کردند و بایدن درحال بررسی همه گزینه ها همچون پاسخ نظامی برای رویارویی با این تهدید بیش از پیش است.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، جینا ریموندو، وزیر تجاری آمریکا در مصاحبه ای درباب اینکه آیا اقدام نظامی برای دفاع از کشور در مقابل خلافکاران سایبری مورد ملاحظه قرار گرفته است، اظهار داشت: دولت بایدن درحال بررسی همه گزینه هاست.

ریموندو درباره گزینه های مورد بررسی توضیح نداد اما اظهار داشت که این مساله در دیدار ماه جاری رئیس جمهور آمریکا با ولادیمیر پوتین، همتای روسی وی در صدر مطالب موردبحث قرار خواهد داشت. تهدید بیش از پیش حملات سایبری، دولت بایدن را به موضع خصمانه تری در مقابل روسیه کشانده است که تصور می رود محل انجام تعدادی از این حملات سایبری است.

وزیر تجاری آمریکا اظهار داشت: ما هیچ گزینه ای را کنار نمی گذاریم چونکه درباره تبعات، پیامدها یا تلافی فکر می نماییم.

هفته گذشته بزرگترین شرکت صنایع گوشتی جهان هدف حمله سایبری قرار گرفته و در ماه مه اپراتور بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی آمریکا قربانی حمله باج افزاری شد و نگرانیها نسبت به مختل شدن تامین غذا و سوخت را برانگیخت.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی با اشاره به هزاران حمله ای که مقابل بخشهای مختلف انرژی انجام می گیرد، در مصاحبه جداگانه ای با سی ان ان اظهار کرده است دشمنان آمریکا قادرند کل شبکه نیروی این کشور را از کار بیاندازند.

حملات سایبری برجسته اخیر سبب شده است بایدن مسئله انجام این حملات از خاک روسیه را در بین مسائلی قرار دهد که در دیدارش با پوتین مطرح خواهدنمود.

مقامات آمریکایی می گویند کاخ سفید می خواهد از دیدار ۱۶ ژوئن برای ارسال پیام واضحی به رهبر روسیه استفاده نماید. بگفته تعدادی از کارشناسان سایبری، گام بعدی ممکنست بی ثبات سازی سرورهای کامپیوتری مورد استفاده برای انجام این حملات سایبری باشد.

مقامات آمریکایی از شرکتهای خصوصی خواسته اند درباب این حملات هوشیارتر و شفاف باشند. پیت بوتیگیگ، وزیر حمل و نقل آمریکا روز یکشنبه اظهار داشت: حملات مه به خط لوله کلونیال که موجب کمبود موقتی بنزین شد، نتایج ملی حمله سایبری به یک شرکت خصوصی را نشان داد.

وزیر انرژی آمریکا اظهار داشت: شرکتها باید هنگامی که هدف حمله قرار می گیرند دولت فدرال را باخبر کنند و از پرداخت باج به هکرها اجتناب کنند. وی ضمن مخالفت با پرداخت باج، اظهار نمود مطمئن نیست آیا بایدن یا کنگره آماده غیرقانونی کردن پرداخت باج هستند یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، مارک وارنر، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا روز یکشنبه اعلام نمود شرکتها باید ملزم شوند حملات باج افزاری را گزارش کنند.

منبع:

1400/03/17
13:21:33
5.0 / 5
1525
تگهای خبر: اپراتور , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک