سایت شیک : طراحی سایت

استقبال فرانسه از نگهداری اطلاعات با بهره گیری از فناوری گوگل و مایكروسافت

استقبال فرانسه از نگهداری اطلاعات با بهره گیری از فناوری گوگل و مایكروسافت

سایت شیک: دولت فرانسه اعلام نمود قسمتی از اطلاعات حساس دولتی و شرکتی این کشور می توانند با بهره گیری از فناوری رایانشی ابری گوگل و مایکروسافت به شکل ایمن نگهداری شوند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این اظهارات قسمتی از طرح استراتژیکی بود که توسط برونو لومر، وزیر دارایی و دو وزیر دیگر فرانسه تشریح شد و به برتری تکنولوژیک آمریکا در این بخش اذعان شد و برخلاف درخواستهای پیشین سیاستمداران اروپایی برای گزینه های کاملا بومی بود.

گوگل و مایکروسافت به همراه آمازون حوزه نگهداری اطلاعات در سراسر جهان را تحت نفوذ دارند و نگرانیهایی را در اروپا بر سر ریسک جاسوسی توسط آمریکا در پی تصویب شدن قانون ۲۰۱۸ کلود آمریکا ایجاد کرده اند.

لومر گرفت: با این وجود یک گزینه رایانش ابری مطمئن می تواند در اروپا طراحی شود با این ضمانت که محل سرورها در خاک فرانسه باشد و مالکیت شرکتهایی که اطلاعات را نگهداری و پردازش می کنند اروپایی باشد. ایشان سپس اضافه کرد: ما تصمیم گرفتیم که بهترین شرکتها - و من به مایکروسافت و گوگل فکر کردم - می توانند مجوز استفاده از تمام یا قسمتی از فناوری خودرا به شرکتهای فرانسوی بدهند. اما لومر از آمازون نامی نبرد.

گوگل اعلام نمود از روشنگری دولت فرانسه استقبال کرده و از ضرورت نیاز به بالاترین سطح امنیت حمایت می کند. مایکروسافت اعلام نمود این خبر خوبی برای تحول دیجیتالی فرانسه با استقلال کامل است.

جورلین گروئس، مدیرکل رایانش ابری آمازون در فرانسه به رویترز اظهار داشت: آمازون هم بوسیله شراکت با شرکتهای فرانسوی بزرگ گوناگون شامل شرکت مخابراتی اورانج، در این کشور همکاری داشته است. این کاری است که سالها انجام می دهیم.

لومر مجوزهای ذکر شده برای فناوری رایانش ابری را با مجوزهای دهه ۱۹۶۰ در حوزه انرژی هسته ای غیرنظامی میان فرانسه و آمریکا مقایسه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، برچسب "ابری قابل اطمینان" به شرکتهایی تعلق خواهد گرفت که خدمات رایانش ابری عرضه کنند که اصول یاد شده لومر و سایر شرایط تعیین شده توسط آژانس امنیت سایبری ANSSI فرانسه را رعایت نمایند.

منبع:

1400/02/28
21:56:17
5.0 / 5
1180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک