سایت شیک : طراحی سایت
رئیس سازمان فضایی ایران:

سرمایه گذاری جهانی در زیرساخت های فضایی به ۲۵ و شش دهم میلیارد دلار رسید

سرمایه گذاری جهانی در زیرساخت های فضایی به ۲۵ و شش دهم میلیارد دلار رسید

به گزارش سایت شیک رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به انتشار آمارهای جهانی درباب سرمایه گذاری در زیرساخت های فضایی اظهار داشت: جمع سرمایه گذاری شرکت های فضایی در سال 2020 به 25.6 میلیارد دلار رسید.


به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، مرتضی براری در اینستاگرام با اشاره به آمار جهانی از سرمایه گذاری در حوزه فناوری فضایی اظهار داشت: باوجود اینکه انتظار می رفت سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های فضایی در اثر همه گیری کرونا لطمه جدی ببیند اما سال ۲۰۲۰ با ۸.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت های فضایی، این رکورد شکست.
وی اظهار داشت: تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ و به رغم شیوع جهانی ویروس کرونا، ۵.۷ میلیارد دلار در ۸۰ شرکت فضایی در جهان سرمایه گذاری شد و جمع سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰ به ۲۵.۶ میلیارد دلار رسید.
رئیس سازمان فضایی ایران اشاره کرد: شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر هم ۱۵.۷ میلیارد دلار در ۲۵۲ شرکت فضایی در این سال سرمایه گذاری کردند که ۶ درصد کل سرمایه گذاری خطرپذیر را به خود اختصاص داده که بسیار قابل توجه است. براری با اشاره به رشد بی سابقه نوآوری و کارآفرینی در تمام حوزه های علمی و کسب و کاری در دهه اخیر، افزود: خوشبختانه حضور کارآفرینان خلاق با ایده های نوآورانه در حوزه فضایی نیز پویایی و انرژی دوچندان را در این حوزه به دنبال داشته است.


منبع:

1400/02/21
10:36:15
5.0 / 5
1704
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک