سایت شیک : طراحی سایت

تمدید اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی

تمدید اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی

سایت شیک: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید بسته های اینترنتی اساتید دانشگاهی آگاهی داد.


به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور و رواج آموزش آنلاین، یکی از دغدغه افرادی که با این مقوله در ارتباط بودند، از معلمان و اساتید تا دانش آموزان و دانشجویان، بحث هزینه بالای اینترنت و به همین خاطر وزارت ارتباطات مبادرت به رایگان سازی سایت های آموزشی دانشگاه ها و اپلیکیشن شاد برای مدارس کرد. همین طور بعد از آن وزارت ارتباطات از ارائه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای برای اساتید دانشگاه های کل کشور آگاهی داد.
با توجه به این که ارائه این بسته های رایگان اینترنت از آبان ماه به مدت شش ماه شروع شده بود، پیامکی برای اساتید ارسال شده در خصوص اینکه مدت زمان شش ماهه بسته مورد نظر ۱۴ اردیبهشت به پایان می رسد و قابل تمدید نیست. در حالی که تعدادی از اساتید دانشگاهی عنوان کردند حجم بسته اینترنتی آنها تمام نشده و درخواست تمدید این بسته ها تا اختتام ترم را داشتند.
در این راستا ستار هاشمی -معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- قبل از این درباره امکان ارائه بسته های اینترنتی اساتید دانشگاهی به ایسنا اظهار داشته بود: به جهت اینکه بسته جدیدی با هر حجم و زمانی تعریف شود، باید منابعش تامین شده و تعاملی با اپراتورها شکل بگیرد و توسط اپراتورها تحت یک بسته جدید فعال شود. بدین سبب هم اکنون پیگیری برای تامین منابع در دستور کار وزارت ارتباطات است و اگر به سرانجام برسد و این منابع تامین گردد، در قالب ارائه یک بسته جدید امکان پذیر خواهد بود.
در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در اینستاگرام نوشت: بنابر درخواست های اساتید دانشگاه و حوزه، برای تمدید بسته های اینترنت «آموزش از راه دور»، بسته اینترنت ۳ ماهه ظرف هفته آتی فقط برای اساتید دانشگاه و حوزه بر روی مشخصات قبلی آنها تعریف خواهد شد.
منبع:

1400/02/17
12:33:15
5.0 / 5
1144
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک