سایت شیک : طراحی سایت
مطابق اعلام همتا؛

دریافت تعرفه برای كد رهگیری گوشی موبایل لغو شد

دریافت تعرفه برای كد رهگیری گوشی موبایل لغو شد

به گزارش سایت شیک سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه با بیان اتمام زمان مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از لغو پرداخت تعرفه شناسه رهگیری رجیستری گوشی (IMEI) برای واردات قانونی این کالا اطلاع داد.به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، سامانه طرح ثبت تلفن همراه (همتا) با عرضه توضیحاتی در مورد تعرفه رجیستری گوشی موبایل اعلام نمود: با عنایت به اتمام زمان مصوبه ۲۹۶ کمیسیون مقررات ارتباطات در خصوص دریافت مبلغ ۳۰، ۷۴۰ ریال بابت تعرفه «خدمت ثبت شناسه رهگیری تجهیزاتِ با قابلیت نصب سیم کارت»، از آغاز اردیبهشت ماه، تمامی دستگاه هایی که از مبادی قانونی به صورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند مشمول پرداخت تعرفه فوق نخواهند بود.
به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در جلسه شماره ۲۹۶ خود در آبان ماه سال ۹۸ در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین تعرفه های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا را برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت تصویب کرد.
در این مصوبه، ضمن اشاره به نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، آمده است: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت (IMEI) را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و پیشگیری از قاچاق این تجهیزات، بعد از بررسی یکتایی این شناسه ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می کند.
همچنین سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، ۳۰ هزار و ۷۴۰ ریال (۳۰۷۴ تومان) برای یک مرتبه و در زمان ثبت آن، تعیین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در قالب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا دریافت می شود.
البته درصورتیکه یک کالا دارای بیشتر از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همینطور به منظور رونق تولید و پشتیبانی از تولیدکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات تولید داخل که قابلیت نصب سیمکارت دارند، نمی گردد.
این تعرفه تا آخر فروردین ۹۹ قابل اعمال اعلام گردید.

1400/02/06
22:29:44
5.0 / 5
1278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک