سایت شیک : طراحی سایت
گزارش های جدید نشان می دهد؛

افشای جزئیات بی سابقه از آزار و تبعیض جنسی در گوگل

افشای جزئیات بی سابقه از آزار و تبعیض جنسی در گوگل

به گزارش سایت شیک برخی از کارکنان گوگل جزئیات بی سابقه و تکان دهنده ای از آزار جنسی و تبعیض جنسیتی را در شرکت گوگل افشا کرده اند که نشان دهنده سابقه طولانی این رفتارهاست.به گزارش سایت شیک به نقل از ورج، پیش از این برخی از مدیران حوزه هوش مصنوعی گوگل در ماه دسامبر به دلیل اخراج تیمنیت گبرو مهندس کامپیوتر از این شرکت که در حال نگارش مقاله ای در مورد خطرات وجود رویه های تبعیض آمیز در زمینه استفاده از هوش مصنوعی بود، مورد انتقاد قرار گرفته بودند.
در آن زمان تصور می شد پدیده آزار جنسی و تبعیض جنسیتی در گوگل سابقه چندانی ندارد، اما بررسی های جدید بلومبرگ نشان داده است که درگیری بر سر این مورد در گوگل از مدت ها قبل شروع شده است.
در سال ۲۰۱۸ و پس از گذشت مدت کوتاهی از ورود خانم گبرو به گوگل، وی به رئیس خود اطلاع داد که یکی از همکارانش در بخش دیگری به آزار جنسی متهم شده است. این فرد کاترین هلر نام داشت و یکی از محققان گوگل بود. گوگل تحقیقاتی را در این حوزه آغاز کرد، اما در عمل برخورد جدی با این مورد نشد.
در همان ایام اندی روبین طراح اصلی سیستم عامل اندروید باوجود آنکه بارها به رفتارهای نامناسب جنسی در گوگل متهم شده بود، در زمان اخراج از گوگل ۹۰ میلیون دلار پاداش دریافت کرد که این امر به اعتراض های گسترده در گوگل منجر گردید و ۲۰ هزار کارمند این شرکت نسبت به این مورد به صورت علنی و با برگزاری تظاهرات اعتراض کردند.
به دنبال این تحولات گبرو و مارگارت میشل همکار گبرو در حوزه امور اخلاقی در رابطه با هوش مصنوعی به سراغ رئیس بخش هوش مصنوعی گوگل یعنی جف دین رفتند و نگرانی های خویش را به وی منتقل کردند. آنها در مورد برخی آزارهای جنسی دیگر در گوگل هم گزارش دادند و افزودند که الگوهای مشخصی از تبعیض جنسیتی ضد زنان در این شرکت وجود دارد که باعث می شود بانوان خلاق و مستعد از گروه های تحقیقاتی گوگل حذف شوند. در مواردی هم خانمهایی که توانایی و صلاحیت بیشتری از مردان دارند، در عمل پست های سطح پایین تری دریافت می کنند. میشل هم خاطرنشان کرد شانس ترفیع را به دلیل شکایت مبهم بخش منابع انسانی در مورد خصوصیت های شخصیتی خود از دست داده است.
جف دین در پاسخ اظهار داشت در این مورد تحقیق می کند، ولی افزود که در مورد این ادعاها بدبین است و وجود الگوی تبعیض جنسیتی بر ضد زنان در گوگل را رد کرد. در نهایت فرد متجاوز در گوگل مسئول انجام یک طرح تحقیقاتی جدید شد ولی این مرد ۹ ماه بعد به دلیل آنچه موضوعات در رابطه با رهبری وی اعلام شد، از گوگل اخراج شد. وی به سو رفتار در گوگل متهم شد و تحقیقات در مورد عملکرد وی هنوز ادامه دارد و به نتیجه نرسیده است.
بعد از اخراج این فرد، وی گوگل را به پیگرد قضائی متهم کرد و از امکان اقدام وکلای خود ضد زنان معترض اطلاع داد. در عین حال گوگل تلاش جدی برای حمایت قضائی از کارکنان زن آزاردیده خود نکرد. جالب آنکه خانم گبرو و همکاران زن وی در ماه های بعد هم کماکان با رفتارهای نامناسب جنسی و قلدری برخی همکاران مرد خود مواجه بودند. گوگل در واکنش به این افشاگری ها از بررسی دوباره مبحث اطلاع داده است.


منبع:

1400/02/04
10:22:05
5.0 / 5
1190
تگهای خبر: سیستم , شركت , كامپیوتر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک