سایت شیک : طراحی سایت
اعتراض كاربران در فضای مجازی؛

اینستاگرام پست های در رابطه با سردار حجازی را حذف نمود

اینستاگرام پست های در رابطه با سردار حجازی را حذف نمود

به گزارش سایت شیک شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه، این دفعه برخی پست های کاربران ایرانی در رابطه با شهادت سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را حذف نمود.


به گزارش سایت شیک به نقل از مهر، شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه و خلاف آزادی بیان، پیشگیری از انتشار پست های در رابطه با شهادت سردار حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه را در دستور کار قرار داد. روز گذشته روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از شهادت سردار سرافراز، جانباز عالیقدر سرتیپ پاسدار سید محمد حسین زاده حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه بعد از سال ها مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب و نظام اسلامی، بر اثر عارضه قلبی اطلاع داد. خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی طی دو روز اخیر، به شهادت سردار حجازی واکنش نشان دادند و پست های در رابطه با این ضایعه در شبکه اینستاگرام افزایش پیدا کرد. به این علت اینستاگرام بار دیگر با غرض ورزی بعضی از این پست های مرتبط را حذف کرده که این اقدام خلاف آزادی بیان با واکنش کاربران در سایر شبکه های اجتماعی همراه شده است.
اقدام اینستاگرام در حذف اکانت و پست کاربران ایرانی و پیشگیری از آزادی بیان ایرانی ها در فضای مجازی پیش از این هم بارها اتفاق افتاده بود. سال قبل پست های در ارتباط با شهادت سردار سلیمانی و هشتگ انتقام سخت در این شبکه اجتماعی حذف و بعضی از اکانت های کاربران ایرانی حذف شد. بعد از آن هم در آذرماه ۹۹ این شبکه اجتماعی آمریکایی، پست های کاربران ایرانی در رابطه با محکوم کردن ترور دانشمند هسته ای شهید فخری زاده را حذف نمود. این شواهد نشان داده است که شبکه های اجتماعی خارجی همچون اینستاگرام و فیسبوک به رغم آنکه خویش را داعیه دار آزادی بیان می دانند، با حذف مطالب کاربران، تمامی تلاش خویش را به کار می بندند تا جلوی آزادی بیان کاربران ایرانی را بگیرند. کارشناسان دلیل این اقدام یکطرفه شبکه های اجتماعی خارجی را بدون توجه به حق آزادی بیان کاربران ایرانی، نبود حضور مؤثر حاکمیت و حکمرانی کشور در فضای مجازی می دانند. موضوعی که تابحال از جانب مسؤلان به آن توجه نشده است.


منبع:

1400/01/31
14:19:16
5.0 / 5
1151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک