سایت شیک : طراحی سایت

درخواست ۳۵ گروه از فیسبوك برای لغو اینستاگرام كودكان

درخواست ۳۵ گروه از فیسبوك برای لغو اینستاگرام كودكان

سایت شیک: ائتلافی متشکل از 35 گروه مدافع مصرف کننده و 64 کارشناس رشد کودک در نامه ای به فیسبوک، از این شرکت خواستند در طرح خود برای عرضه نسخه اینستاگرام ویژه کودکان پایین 13 سال بازنگری کند.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، این گروه ها و کارشناسان در نامه ای که مشترکا امضا کرده بودند، به این مساله اشاره کردند که این شبکه اجتماعی با ریسکهای مختلفی برای کودکان و نوجوانان از نظر سلامت فیزیکی و سلامت روانی مرتبط می باشد.

این نامه توسط گروه کمپین کودکی بدون تجارت نوشته شد که اغلب پیشتاز کمپین ها مقابل شرکتهای فناوری بزرگ و هدف گیری کودکان توسط آنهاست. این گروه تاکید کرده شبکه اجتماعی تا چه حد روی رشد خردسالان موثر است و چه خطراتی را می تواند به همراه بیاورد.

در این نامه آمده است: جمع آوری اطلاعات باارزش خانوادگی و پرورش نسل جدیدی از کاربران اینستاگرام ممکنست به سود فیسبوک باشد اما احتمال استفاده از اینستاگرام را توسط کودکان خردسالی که نسبت به قابلیتهای موثر و استثماری این شبکه اجتماعی لطمه پذیر هستند را بیشتر می کند.

بر اساس گزارش رویترز این گروه یک سازمان غیرانتفاعی است که معتقد می باشد بازاریابی که کودکان را هدف می گیرد به همراه سپری کردن زمان طولانی در مقابل نمایشگرها، به رشد سلامت کودکان لطمه می زند و بدنبال اختتام دادن به بازاریابی برای کودکان است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، ماه گذشته گزارش بازفید درباره تلاش این شرکت برای طراحی اپلیکیشن اینستاگرام ویژه کاربران خردسال را تایید نمود. ساخت این اپلیکیشن جدید بصورت داخلی در فیسبوک اعلام شده اما هنوز ارائه نشده است. اینستاگرام هم اکنون شرط سنی حداقل ۱۳ سال را برای عضویت کاربران در این اپلیکیشن الزامی کرده است.

گروهی از نمایندگان دموکرات آمریکا هفته گذشته با مطرح کردن نگرانیهایی درباب برنامه جدید فیسبوک، در نامه ای به زاکربرگ، از وی خواستند درباره جزئیات طرح عرضه نسخه اپلیکیشن اینستاگرام برای کودکان توضیح دهند.
1400/01/27
21:41:38
5.0 / 5
894
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
طراح سایت شیک