سایت شیک : طراحی سایت

آلمان برای متوقف كردن جمع آوری اطلاعات واتساپ دست بكار شد

آلمان برای متوقف كردن جمع آوری اطلاعات واتساپ دست بكار شد

یکی از سخت گیرترین رگولاتورهای آلمان به دنبال دریافت دستور رسمی است تا جمع آوری اطلاعات کاربران توسط پیامرسان واتساپ را متوقف نماید.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، رگولاتور شهر هامبورگ به سبب نگرانی درباب تغییرات حریم خصوصی واتساپ که به استفاده بیشتر از اطلاعات کاربران برای اهداف بازاریابی و تبلیغاتی منتهی می شود، به دنبال دریافت یک دستور فوری قابل اجرا قبل از ۱۵ ماه مه است.

یوهانس کاسپار، کمیسر دیتا در اطلاعیه ای اعلام نمود: واتساپ حالا توسط ۶۰ میلیون نفر در آلمان استفاده می شود و پراستفاده ترین اپلیکیشن رسانه اجتماعی و حتی جلوتر از فیسبوک - شرکت مادر این پیام رسان- است. بدین سبب اهمیت زیادی دارد که مطمئن شویم شمار بالای کاربران که این سرویس را برای خیلی از افراد جذاب می کند، به بهره برداری فرصت طلبانه از قدرت دیتا منجر نمی گردد.

واتس اپ زمان معرفی سیاست حریم خصوصی جدید خودرا بعد از سردرگمی و عصبانیت کاربران را به تاخیر انداخت تا بتواند درباره جمع آوری اطلاعات و نحوه اشتراک گذاری آنها با شرکت مادر خود توضیح بهتری فراهم آورد. رگولاتور پشتیبانی از دیتای انگلیس در ژانویه به قانونگذاران اعلام نمود که میلیونها نفر استفاده از واتساپ را متوقف کرده و به استفاده از سرویسهای پیامرسان دیگری نظیر تلگرام و سیگنال روی آورده اند.

فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام نمود در حال بازنگری نامه ای است که از رگولاتور هامبورگ دریافت کرده و به سوءتفاهماتی که درباب هدف و اجرای این آپدیت وجود دارد، پاسخ خواهد داد و به فراهم کردن ارتباط خصوصی و مطمئن برای همه متعهد مانده است. این شرکت در ادامه اشاره کرد با پذیرفتن شرایط جدید سرویس واتس اپ، کاربران با توسعه میزان اشتراک گذاری اطلاعات واتساپ با فیسبوک موافقت نمی کنند و این به روزرسانی بر حریم خصوصی پیامهای آنها با دوستان یا خانواده شان در هر جای جهان که باشند، تاثیر نمی گذارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رگولاتور هامبورگ اعلام نمود این شرکت می تواند به اتهامات در جلسه رسیدگی پاسخ دهد. پرونده رسمی گشوده شده است تا در صورت لزوم از اشتراک گذاری انبوه و غیرقانونی اطلاعات جلوگیری شود و به فشار غیرقانونی روی میلیونها نفر برای موافقت با آن اختتام داده شود.

اقدام این رگولاتوری جبهه جدیدی را در آلمان پیرامون سیاستهای حریم خصوصی فیسبوک می گشاید. رگولاتور ضد انحصارطلبی ملی این کشور قبل از این یک جنگ حقوقی را مقابل شیوه های عملکرد فیسبوک بر پا کرده که می گوید منعکس کننده سوءاستفاده این شبکه اجتماعی از نفوذ بازارش است.

حریم خصوصی آنلاین از سال ۲۰۱۸ مشمول مقررات اتحادیه اروپا با عنوان "مقررات حفاظت از دیتا" قرار گرفته و تحت این مقررات، ایرلند بر فیسبوک نظارت دارد برای اینکه مقر اروپایی این شرکت در ایرلند واقع شده است.

کاسپار با اشاره به شرایط فوق العاده ای که در مقررات حفاظت از دیتا پیش بینی شده است، به دنبال متوقف کردن سه ماهه جمع آوری اطلاعات کاربران توسط واتساپ است.
1400/01/25
21:43:12
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: آنلاین , سرویس , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک