سایت شیک : طراحی سایت

تاكتیك هواوی برای خنثی كردن اثر تحریم های آمریكایی

تاكتیك هواوی برای خنثی كردن اثر تحریم های آمریكایی

سایت شیک: شرکت هواوی چین تاب آوری کسب و کارش را اولویت اصلی خود قرار داده و تلاش می کند بمنظور چیره شدن بر تحریم های آمریکا، توانمندیهای نرم افزاری را توسعه دهد.به گزارش سایت شیک به نقل از ایسنا، هواوی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ در فهرست سیاه صادرات آمریکا قرار گرفت و دسترسی به فناوری آمریکایی حساس برای این شرکت قدغن شد. این مسئله روی توانایی هواوی برای طراحی تراشه های خود و تامین قطعات مورد نیاز از فروشندگان خارجی تاثیر منفی گذاشت. این ممنوعیت کسب وکار تلفن همراه هواوی را تحت فشار عظیمی قرار داده است.

تحریم های آمریکا دسترسی این شرکت چینی به زنجیره تامین کلیدی را قطع کرده و وادارش کرد قسمتی از کسب وکار تلفن هوشمند خودرا برای زنده نگهداشتن برندهایش بفروشد. در زمانی که هواوی وارد فهرست سیاه آمریکا شد، دومین بازیگر بزرگ بازار تلفن هوشمند بود اما در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ با کاهش فروش جهانی، از لیست پنج فروشنده بزرگ از نظر سهم بازار حذف شد. هواوی از طرف دولت ترامپ با استناد بر نگرانیهای امنیت ملی، در فهرست سیاه تجاری قرار گرفت و خیلی از مدیران صنعت احتمال اندکی می بینند که محدودیت ها برای فروش میلیاردها دلار فناوری و تراشه های آمریکایی به این شرکت چینی توسط دولت بایدن برداشته شود.
رشد درآمد شرکت هواوی سال میلادی گذشته تحت تاثیر تحریم های آمریکا و تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا به میزان شایان توجهی آهسته شد. درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۰ به ۸۹۱.۴ میلیارد یوان (۱۳۶.۷ میلیارد دلار) بالغ شد و رشد سالانه ۳.۸ درصدی در مقایسه با رشد بیش از ۱۹ درصدی در سال ۲۰۱۹ را نشان داد. چین تنها منطقه ای بود که هواوی شاهد رشد مثبت درآمدش بود. فروش این شرکت در چین به ۵۸۴.۹ میلیارد یوان (۸۹.۷ میلیارد دلار) رسید و برمبنای سالانه ۱۵.۴ درصد رشد داشت و معادل ۶۵ درصد از کل درآمد هواوی بود.

اریک زو، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی اعلام نمود این شرکت انتظار حذف شدن از فهرست سیاه در دوران ریاست جمهوری جو بایدن را ندارد و بعد از اینکه سال قبل در وضعیت کوشش برای بقا قرار گرفت، حالا به دنبال توسعه خطوط دیگر کسب وکار است.

وی در جلسه پرسش و پاسخ نشست سالانه هواوی برای مفسرین اظهار داشت: نمی توانیم استراتژی خودرا برمبنای فرض بی پایه یا امیدهای غیرواقع گرایانه بنا نماییم برای اینکه اگر چنین کاری را انجام دهیم و از فهرست سیاه حذف نشویم، برای این شرکت بی نهایت دشوار خواهد بود. هواوی در کسب و کارهایی سرمایه گذاری خواهدنمود که اتکای کمتری به تکنیکهای پردازش پیشرفته دارند و به کسب وکار رانندگی هوشمند اشاره نمود که هواوی در آن امسال بیش از یک میلیارد دلار سرمایه گذاری می نماید.

این مدیر چینی اظهار داشت: هواوی با سه شرکت خودروسازی داخلی در ساب برندهایی همکاری خواهدنمود که برای مدلهای" هواوی اینساید" طراحی خواهند شد.

رویترز در فوریه گزارش کرده بود هواوی می خواهد خودرو های برقی تحت برند خود تولید نماید اما هواوی این خبر را تکذیب کرده بود.

رییس هیات مدیره هواوی اظهار داشت: اقدام آمریکا مقابل هواوی به اعتماد در سراسر صنعت نیمه رسانا ضربه زد و موجب کمبود جهانی تراشه شد برای اینکه شرکتهای چینی سال قبل به ذخیره سازی نیمه رساناها به اندازه نیاز سه تا شش ماه پرداختند.

بر اساس گزارش رویترز، این امر به همراه تقاضا از طرف بازار چین برای خرید تراشه هایی که مشمول محدودیتهای آمریکا نبود یا خرید آنها تحت مقررات آمریکا مجاز بود، موجب شد شرکتها به سرمایه گذاری در تراشه و تامین نیاز هواوی بپردازند.

منبع:

1400/01/25
12:07:19
5.0 / 5
1347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
طراحی سایت شیک
لینک دوستان سایت شیك
طراح سایت شیک